Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kesk-Inglismaa jõuluteenistusele läheb õpetaja Eestist

17.12.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Valdo Lust (vasakul) koos politsei peakaplani Jaan Jaani ja kaplani Ago Randiga Paide kirikus mälestustahvlite avamisel. Foto: Tiiu Pikkur

H. Jackson Brown jr on öelnud: «Miski ei ole nii kulukalt kallis, kui seda on käest lastud võimalus.»
Mul oli võimalus töötada kolm aastat riigis, mida olen alati imetlenud. Ning ma ei kahetse põrmugi, et võtsin omal ajal vastu kutse asuda vaimulikuna tööle Kesk-Inglismaa eesti koguduses. Tööd tuli teha mitmel rindel ning vahel oli üpris raske, aga milleks siis noorus on, kui mitte enda proovilepanekuks.
Selle aasta jõulueelsel ajal on plaanis külastada Kesk-Inglismaa kogudust ning sealseid vanu sõpru. Jumalateenistus on kavandatud 20. detsembriks. Teenistused toimuvad tavapäraselt Leicesteri Eesti Majas (täpsemalt saab selle maja tegemistest lugeda http://eestimaja.googlepages.com).
Kuigi mõni päev varem, on see siiski jõulujumalateenistus, mis on Kesk-Inglismaa eesti kogukonnale kindlasti üheks aasta tähtsündmuseks. Kogukonna liikmed on üsna kõrges eas, aga sellele üritusele püüavad küll kõik kohale tulla. Muidugi on oodata ka nooremat rahvast, kelle jaoks saab ette valmistatud ingliskeelsed osad.
Jõuludeks püüan Eestisse tagasi jõuda, et siin hõlpu anda Valga praostkonna vaimulikele ning pidada jõulujumalateenistus Hargla kirikus. Loodame, et need plaanid saavad tegelikkuseks. Igatahes ettevalmistused on selleks tehtud ning lennufirma Easyjet kontole piletiraha juba kantud.
Oma igapäevast leiba teenin ma Eesti Politsei Lõuna Politseiprefektuuri politseikaplanina. Oleme Jumala abiga esimese aasta vastu pidanud ning loodame olla edaspidigi abiks töötajatele selles väga keerulises ja pingerohkes töös.

Valdo Lust,
politseikaplan

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)