Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kas leidub vabatahtlikke?

05.01.2005 | | Rubriik: Uudised

Tartu Annelinna Lastekeskus ootab oma kollektiivi vabatahtlikke ja aktiivseid noori, kes tahaksid tegeleda riskilastega.
Annelinnas tegutseb möödunud aasta 24. septembrist lastekeskus, mis on mõeldud materiaalselt vähekindlustatud perede lastele. Keskus on avatud kella 12-18 ja sinna võivad tulla lapsed pärast kooli, et koos õppida, mängida, näitemängu teha. Samuti on võimalik osa võtta hip-hopi trennist ja vestlusringidest ning kord päevas on lastele Tartu linna poolt võimaldatud soe söök. Kord kuus kutsutakse esinema mõni külaline – ükskord käisid näiteks oma varustust näitamas ja juttu vestmas Kõrgema Sõjakooli kadetid.
Kokku tegutseb keskuses praegu neli töötajat, kellest kaks on õpetajad. Vajalik oleks aga, et keegi viibiks pidevalt nende laste juures, kes parasjagu koolitükkide või mõne ringiga ei tegele. «Isegi, kui keegi saaks korra nädalas abiks käia, oleks see väga teretulnud ja vajalik,» ütleb lastekeskuse huvijuht Kadri Käärde.
Omalt poolt pakub keskus vabatahtlikele koolitusi ning praktikavõimalust näiteks tudengitele, kes õpivad pedagoogikat. Abilistele kompenseeritakse linnasisene transport.
/—/
Igal juhul on oodatud kõik, kes tahavad aidata heade ideede või omapoolse abiga. Annelinna Lastekeskus asub Kaunase pst 22 ja infot saab telefonil 740 3501.
Anna-Liisa Vaher

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)