Esileht » Online » Online artiklid »

Karuse kirikus peeti pööripäeva palvust ja pühitseti ametisse hooldajaõpetaja

26.06.2012 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Karuse Margareeta kogudus tähistas 21. juuni öösel kell 2.09 kirikuaias traditsiooniliselt suve algust pööripäeva palvusega.

Karusel on selliselt toimitud igal pööripäeval, samal hetkel, kui see astronoomiliselt algab – olenemata sellest, kas on öö või päev. Seekord tehti lõke, nagu on eestlastel kombeks olnud juba aastasadu. Tulel on oma maagiline võlu; ta kaitseb ja soojendab, samas aitab inimestel mõista ja mõtiskleda kõige kaduva üle. Seekord palus õpetaja kirjutada inimestel oma nimed paberile, mille ta seejärel lõkkesse viskas, et koguduse liikmed ja teised kohaletulnud saaksid olla edaspidi paremad inimesed.
Kui tavaliselt on pärast palvust mindud kodudesse laiali mõtisklema looduse ja emakese Maa üle, siis seekord olid plaanid teised. Nimelt pühitseti piduliku jumalateenistusega kirikus ametisse koguduse uus hooldajaõpetaja Kaido Saak. Esmalt liikus protsessioon lõkke juurest kirikusse, kus ümber improviseeritud altari, milleks oli ristimisvaagen, meenutati palvete, laulude ja kaasateenimisega Ristija Johannese sünnipäeva ja jaanipäeva.

Edasi loe ajalehest Lääne Elu.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)