Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Karjase töö on oma karja kaitsta

09.11.2007 | | Rubriik: Uudised

25 aastat on möödunud ajast, millal Andres Taul tuli Toronto Peetri koguduse õpetajaks. Koguduse poolt kingiti peapiiskop Taulile sületäis punaseid roose. Foto: Tiiu Roiser-Chorowiec21. oktoobril peeti juubeli tähistamise jumalateenistus Toronto Peetri kirikus. Pärast jumalateenistust oli kiriku all saalis kaetud kohvilaud, kus koguduse esimees Olev Mai-mets oma tervituskõnes tänas peapiiskop Andres Tauli selle eest, et ta on 25 aastat olnud nende õpetaja. «Oled meid õpetanud, toetanud, juhtinud, ning meil nõu andnud,» ütles Maimets. Ta kinnitas, et kogudusel on oma õpetajaga sõbralik vahekord: «Ja vaatamata sellele, et oled peapiiskop ja teoloogiadoktor, mis on tõesti suured saavutused, oled võimaldanud meile seda, et Sinuga ikka sõbralikku, otsest vahekorda saame pidada.»
Ta jätkas: «Peetri kirik on lihtne ja kui kuulame sinu jutluseid puldist, siis näeme ainult suurt risti. Saame kuulda, kuidas Sina tood meile jumalasõna, tuletad meile meelde Jeesuse lihtsat elu ja õpetusi. Sa oled hoolitsenud meie hingeelu eest ja kuigi väidetakse, et kirik on kaotanud oma relevantsuse praeguses sekulaarses ühiskonnas, pöördume meie ikka kirikuõpetaja poole elu kõige tähtsamatel momentidel.
25 aasta jooksul Peetri koguduse õpetajana oled ristinud 417 last, leeritanud 400 noort, laulatanud 233 paari ning viimsele teele saatnud 1121 inimest. Siiski tunneme muret oma tuleviku pärast ning loodame, et meie Toronto eesti ühiskond toetab tugevalt oma kirikut, et ta püsib ja teenib meid veel palju aastaid.
Me täname Sind hästi tehtud töö eest ja soovime Sinule ja Sinu perekonnale õnne ning rohket Jumala õnnistust.»
Koguduse poolt kingiti peapiiskop Taulile sületäis punaseid roose.
Järgnesid sõnavõtud ja tervitused. Peetri koguduse Eestist tulnud külaline prof Tarmo Kulmar soovis, et Jumal annaks veel vähemalt 25 aastat õpetaja Taulile teenimise aega. Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas tõi oma koguduselt häid soove. Ta ütles, et vaimuliku amet on nagu hea vein, mis läheb aastatega paremaks. Vaimulikus tegevuses toovad aastad kogemusi. Kui keegi pöördub õpetaja poole küsimusega, annab vanem õpetaja alati rikkalikuma vastuse. Õpetaja Kadakas lõpetas naljaga ja ütles vanaduse kohta: «Kena on, et sa oled nii, kuidas sa oled.»
Dr Roman Toi sõnas, et altari ja oreli vahel on side nagu abielupaaril. Abielu on õnnelik, kui paar ei lähe riidu. Tal oli rõõm meie kogudusele teatada, et 25 aasta jooksul ei ole temal ja õpetaja Taulil kunagi «kitsast» kohta omavahel olnud.
Tiiu Roiser-Chorowiec,
Toronto

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)