Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kantaat sündimata lastele

14.03.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Pühapäeval, 15. märtsil, kell 18 00 tuleb Tallinnas esmaettekandele helilooja Mart Siimeri kantaat “Lapsed vaatavad maailma pääle…” Helen Lokuta ja Raul Miksoni esituses. Kontserdi idee on algatatud Eesti Kirikute Nõukogu poolt ja pühendatud sündimata lastele.

Tallinna Metodisti kirikus ettekandele tulev teos kuulub vaatamata kahele olulisele solistile ja orkestrile koorimuusika žanri. Teose esitamisel saadab Helen Lokutat ja Raul Miksoni ligi sajaliikmeline oikumeeniline ühendkoor Coro Consonante ning Collegium Consonante orkester. Dirigent on Lehari Kaustel.

Helilooja Mart Siimeri sõnul on teost keeruline liigitada, sest antud “heliteos on kas suur kantaat või väike oratoorium.” “Rõhuasetus on lisaks muusikale ka kirjandusel – eesti luulel, sealhulgas Indrek Hirve ja Doris Kareva poolt teose jaoks kirjutatud tekstidel, “ ütleb Mart Siimer.

Lühikese sõnavõtuga esineb Eesti Bioeetika Nõukogu ning Eesti Kirikute Nõukogu liige Meego Remmel. “Tegemist on Eesti kultuuriloos enneolematu ja ainulaadse sündmusega – esmaettekandele tulev helitöö on pühendatud lastele, kes on surnud enne sündi või sündinud ja siis surnud,” ütleb Remmel.

Eesti Kirikute Nõukogu poolt ellu kutsutud kontsert kannab endas laiemat eesmärki – väärtustada lapsi, perekonda ja elu. Kontserdil mõtiskletakse elu pühaduse üle ning mälestatakse lahkunud lapsi.

Kontserti korraldab aastaid sakraalmuusika alal tegutsenud muusikaühing Crescendo.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)