Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kannatusaja kontsert palsamiga

18.03.2009 | | Rubriik: Teated

«Muusika – palsam haavadele» on kontserdi pealkiri, mis toob kannatusajast väljumiseks publiku ette kaunikõlalise muusika. Ja inimliku kannatuse eri aegadest, eri maadest. Kontserti kuuleb 10. aprillil kell 19 Tartu Jaani ja päev hiljem Tallinna Jaani kirikus.
Kõlavad 20. sajandi olulisemate heliloojate Valentin Silvestrovi ja Krzysztof Pendericki ning 21. sajandi kaunimate kirikumuusikateoste autori Rozanna Panifniku (fotol) heliteosed. Esinevad Taavi Tampuu, Ortodox Singers (solist Jevgeni Višnevski, dirigent Valeri Petrov) ja Tallinna Kammerorkester (dirigent Andres Mustonen).
Loodetavasti külastab Roxanna Panufnik ka ülestõusmispüha kontserdi aegu meie maad ja osaleb oma teose «Private Joe» esiettekandel Eestis. See noor Inglise daam  on muutunud oma kaunite teostega omamoodi kultusheliloojaks, kelle teoseid kantakse ette maailma kriisikolletes.
«Private Joe» – reamees Joe neli viimast kirja kodustele II maailmasõja päevilt on küll üks tema varasemaid teoseid, enne maailmakuulsust, aga suurt andekust ja meloodiarikkust on aimata juba siingi. Esitavad kauni särava baritonihäälega Taavi Tampuu ja Tallinna Kammerorkester.
Kontsert kõlab uue kirikumuusika sarjast «Viva oratorio», mis algas võimsalt Tõnis Mägi koolioratooriumiga ja paitas hingedepäeval kuulaja kõrva Roxanna Panufniku «Westminsteri missaga». Viimane on kauneim teos, mis kunagi on Londonile pühendatud. Ja toosama tänapäeva kaunimate kirikumuusika teoste autor on andnud nõusoleku kirjutada Eestile missa – Tallinna missa aastaks 2011!

Heli Vaus-Tamm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)