Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kaduvad ja kadumatud aarded

01.06.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Milles on inimese tõeline rikkus? Vaadates meedia loodavat pilti õnnest tundub, et see seisneb ennekõike asjades, mida inimene omab. Päevast päeva loovad reklaamid meile pilti õnnelikust inimesest, kellel on uus ja uhke maja, auto, pesumasin või mobiiltelefon.
Kui jälgida reklaami, siis tekib kujutelm, et õnn seisneb teatud toodete tarbimises või oma asjade ostmises teatud kauplustest. Tegelikkuses pole ükski inimene selle pärast õnnelikum, et tal on seljas mingit firmamärki kandvad riided või et tal on teatud asjad, mis on reklaamis üles kiidetud.
Eestis arvatakse, et euro tulek toob õnne. Mingit majanduslikku turvatunnet see võib küll tuua, kuid ilmselt ei tee alla 1000 euro suurune palk kedagi õnnelikumaks. Rahatähed lihtsalt vahetuvad – kus on siin õnn ja rikkus?
Tõeline rikkus peitub milleski muus kui asjade omamises. Rikkus on pigemini selles, mida inimene saab teistele anda ja milline on tema elu siht ning sisu. Maised asjad ammenduvad sageli kohe kättesaamise järel. Tõeline rikkus aga jääb elu lõpuni. See on Jumalas, kes annab inimesele elu mõtte. Ja kui inimene seda rikkust kogeb, siis võib ta oma maist vara jagada ka teistega ning olla seeläbi veelgi õnnelikum.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)