Esileht » Online » Online artiklid »

Kadunud altarimaal ilmus päevavalgele

05.11.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Oktoobri lõpus kadunuks kuulutatud EELK Kuressaare Laurentiuse kogudusemaja altarimaal ilmus taas päevavalgele ning tagastati eile hommikul politsei poolt kogudusele

Koguduse vaimulik Anti Toplaan ütles, et ei oska juhtunut enamaga kommenteerida, kui et kolmapäeva hommikul andis politsei kogudusele teada, et maal on leitud. “Minu teada helistati politseisse ning öeldi, kus kogudusemaja tagaotsitav altarimaal asub. Seejärel läks politsei ja tõi taiese juhatatud paigast ära,” märkis Toplaan ja lisas, et kahjuks ei tea ta ühegi asjasse puutuva isiku nime. Ühtlasi sõnas õpetaja, et kiriku liikmeskond on tänulik, et segane lugu maaliga positiivse lõpplahenduse leidis. “Meil on hea meel, et altarimaal vigastusteta tagasi headesse kätesse jõudis. Usun, et seda tänu mitmetele headele inimestele,” lausus ta.

Maali kunstniku galeriisse tagasi ei viidud

Politsei ettepanekul anti kogudusemaja altaritaguse akna suurune õlimaal eile Laurentiuse kogudusele üle. Ehkki taies vajas veel kunstniku poolt ülelakkimist, otsustati seda töö autori Ants Varese galeriisse mitte tagastada. Altarimaal asub Anti Toplaane kinnitusel kindlas kohas hoiul ning seda esitletakse kogudusemaja suures saalis neljandal advendipühapäeval.

Kogudusemaja altarimaal valmis kunstnik Ants Varese käe all Laurentiuse koguduse tellimusel ning selle liikmete, samuti annetajate rahalisel toel. Augustis valminud õlimaali kaotsiminekust teatas teose autor oktoobri lõpus nii kogudusele kui politseile. Vares kahtlustas, et ainulaadne maal, mille väärtus on 18 000 krooni, on tema galeriist Kuressaares haigla ruumides varastatud.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Külli Kivioja ütles, et kuna juhtunu täpsed asjaolud on väljaselgitamisel, siis uurimise huvides ei ole praegu võimalik öelda, kust ja mil moel EELK Kuressaare Laurentiuse kogudusemaja altarimaal leiti ning kui pikalt augusti lõpus valminud maal ulapeal oli.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)