Esileht » Uudis » Esileht »

Kaastundeavaldus

23.02.2011 | | Rubriik: Esileht

Eestit on tabanud valus kaotus. Avaldan südamest kaastunnet Haapsalu lastekodu perele ning traagilises tuleõnnetuses hukkunute lähedastele ja perekondadele. Ma jagan seda sügavat leina ja kurbust kõigi inimestega, keda õnnetus on puudutanud.
Tajudes inimelu haprust ja surelikkust ei tohi ometi kaotada lootust. Usaldame nad Jumala armu ja halastuse hoolde. Kutsun üles lähipäevadel kirikute jumalateenistustel võtma hukkunuid ja nende lähedasi eestpalvesse.
Esmaspäevasel leinapalvusel Haapsalu toomkirikus mõtlesime Haapsalu lastekodu põlengus hukkunutele ja kõigile, keda see tragöödia on valusalt puudutanud. Olgu Jumala armastus sellel kurval ajal meid kandmas ja trööstimas. «Ent nüüd jääb usk, lootus, armastus, need kolm, aga suurim neist on armastus» (1Kr 13:13).
Andres Põder,
EELK peapiiskop

Kaastundeavaldus Soomest
EELK Haapsalu kogudus, peapiiskop Andres Põder, õpetaja Tiit Salumäe
Täna, Eesti rahva leinapäeval, soovin väljendada oma sügavat šokeeritust ja kaastunnet eile, 20 veebruaril Haapsalu lastekodus toimunud tulekahju ja laste hukkumise pärast.
Süütan Turu peapiiskopimaja kabelis küünla ja palvetan hukkunud laste, nende omaste ja personali eest. Mõtlen meie laulraamatus oleva Jaak Salumäe laulu sõnadega:
Sinu poole üles, Isa, vaatan ma;
kannatuse tules avitad mind Sa.
Kui Sind appi hüüan, olles õnnetu,
Sinult troosti leian, kui hing rahutu.
Kari Mäkinen,
Turu ja Soome peapiiskop
Turus 21.2.2011

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)