Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kaasõpilastele Jeesuse Kristuse sõnumit edastades

19.03.2014 | | Rubriik: Uudised

Eesti Evangeelsete Üliõpilaste Ühendus koondab endas kristlastest üliõpilasi ja ülikoolide vilistlasi.

Uurisin ühenduse kevadiste plaanide kohta. Vastasid peasekretär Egle Hollman ja liige Carmen Karabelnik.
Carmen Karabelnik: Tartus toimuvad EEÜÜ üritused kolmapäevaõhtuti. Aprillis-mais on plaanis korraldada erinevatel teemadel arutlusõhtuid, kuhu kutsume vastavat teemat kristlikust vaatepunktist avama mõne külalise väljastpoolt. Teemasid oleme planeerinud mõeldes sellele, mis võiks tänapäeva üliõpilase jaoks oluline ja kõnekas olla.
Märtsis vaatame EEÜÜ õhtutel GLSi (Global Leadership Summit) videoid ja arutleme sealt kuuldu üle. Kindlasti võtame ka aega palveks ja Jumala ülistamiseks. Aprilli lõpus toimuvate tudengipäevade raames on EEÜÜ-l plaanis korraldada üritus «Kas tunned maad …». Samuti tahetakse olla väljas tudengilaadal head sõnumit jagamas.
Egle Hollman: Tallinnas toimuvad regulaarsed kokkusaamised neljapäeviti kell 19. Õhtute eesmärk on tagada grupi vaimulik kasv ja seepärast koguneme alati pool tundi varem, et olla palves. Kokkusaamised jagunevad teemaõhtuteks, arutlusõhtuteks, filmiõhtuteks, osadusõhtuteks ja noorteteenistusteks, kus on käsitlusel intrigeeriv või üliõpilaste jaoks aktuaalne teema, mille lahkajateks kutsume eri kirikute ja koguduste pastoreid ning töötegijaid.
Meie õhtud on formaadis, kus alati on teretulnud ka mittekristlased ning kindlasti on tegevusi, kus ka nemad saavad oma tugevusi näidata. Aprillis on meil tulemas poistekuu. See tähendab, et kõik õhtud on organiseerinud meie enda poisid. Tuleb naljaõhtu, aga ka noorteteenistus ja palju muud.
Muu tegevusena nimetasid mõlemad üliõpilased seda, et aktiivse noorteühendusena korraldatakse nii Tartus kui Tallinnas palvegruppe, tehakse misjonitööd ülikoolides, sporditakse üheskoos ja aidatakse abivajajaid.
Diana Tomingas

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)