Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Kaarli kool saab teoks

02.01.2013 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Esimesel jõulupühal sõlmisid Tallinna Kaarli kogudus ja Rocca al Mare kool koostöölepingu, mida oma allkirjadega kinnitasid koguduse õpetaja Jaak Aus ja kooli juhataja Rein Rebane.

Sündmuse kinnituseks toimus kirikus heategevuskontsert Kaarli kooli toetuseks. Kontserdil esinesid Dave Benton, Paul Daniel, Jana Abzalon, Merja Kägu ja Henry Laks, Astrid Lindgreni jõululugusid luges koguduse noortetöö juht Meelis Holsting.

Kasvab välja lasteaiast
Oma kooli asutamise tagamaadest ja sellest, kuidas sündis koostööleping Rocca al Mare (RAM) kooliga, rääkides ütleb õpetaja Jaak Aus, et koguduse kooli loomise mõte ulatub juba 1990ndate algusesse, kui asutati koguduse lasteaed, kus praegu käib viies rühmas 80 last.
Nüüdseks on kooli loomine mõttest teoks saamas ja 2013. aasta 1. septembril loodetakse avada esimene klass. «Meie lasteaia lastevanemad, kelle lapsed lähevad sügisel kooli, on kooli asutamisest väga huvitatud,» räägib Aus.
«Ruumid on olemas meie hoovimajas lasteaia kõrval. Seal saaks esimene klass alustada. Mis edasi saab, näitab aeg. Unistuseks on, et see hoovimaja võikski muutuda koolimajaks, aga seal on vaja enne palju tööd teha. Astume samm korraga, kõigepealt proovime haridusministeeriumilt koolitusloa saada, siis vaatame, mis edasi. Me alustame ühe esimese klassiga, kuhu võtame 20 õpilast, sest rohkemat ruumid ei võimalda.»
Ausi sõnul kasvavad tulevase kooli õpilased peamiselt nende oma lasteaias. Kooli võetakse tööle üks põhikohaga õpetaja, direktor on lasteaiaga ühine, kelleks on Signe Aus. Kooli kasvades tuleb juurde ka töötajaid.
Kaarli kool kasvab välja ja sammub tihedalt koos lasteaiaga. Ehkki õpilasi tuleb lasteaiast, jääb kohti ka mujalt tulijaile. «Meil on tegu lasteaia ja kooli tegutsemisega ühe põhikirja alusel, mille on meie koguduse nõukogu heaks kiitnud. Meie põhimõte on see, et kool peab end ise majandama, kogudus otsest majanduslikku kohustust enda peale ei võta.»

Kiriku ja kooli leping
Rocca al Mare koolis on mitu õpetajat Kaarli kogudusest: Jaak Aus, Meelis Holsting, Lea Krall. Kooli jõulujumalateenistused on aastaid toimunud Kaar­lis. Kaarli lasteaed on saanud kasutada kooli ruume. Võib öelda, et side on üsna tihe.
Kaarli kooli loomine andis hoogu juurde, et koostöö valdkonnad lepinguga sätestada. Selles seisab muu hulgas, et kogudus võimaldab RAM koolil Kaarli kirikus jõulujumalateenistusi ja kunstiajaloo, muusikaõpetuse ning muid õppetunde läbi viia. RAM kool aga annab Kaarli koolile oma kooli ruume kasutamiseks. Kaarli kooli õppekorralduse ettevalmistamisel nõustab RAM kool õppekorralduse ja meetodite küsimuses. Kui erakorraliste asjaolude tõttu Kaarli kooli tegevus peatuks või lõpeks, siis võimaldab RAM kool Kaarli kooli õpilastel õppe jätkamist RAM koolis. Leping jõustus 25. detsembril 2012 ja on sõlmitud määramata ajaks.
Miks on viimasel ajal tõusnud huvi kristlike koolide vastu? «Kaldun arvama, et inimesed ei saa enam aru, mis toimub väärtushinnangutega,» selgitab Aus. «Kõigist uutest asjadest ei saada aru, kuid hinnangut saab anda alles aastate pärast. Võib-olla põhjus, miks inimesed otsivad kristlikke koole, on selles, et see annab vanematele turvatunde, et seal toimivad läbikatsetatud asjad ja nad ei pea muretsema, et äkki mõne aasta pärast võetakse mingid uued suunad.»
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)