Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kaarli kogudus alustab Tallinnas koolipidamist

30.12.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Pärast paarikümne-aastast planeerimist on Tallinna Toompea Kaarli kogudus jõudnud sinnani, et uuest õppeaastast alustab lasteaia kõrval tööd ka põhikool, avades esialgu ühe 1. klassi.

 «Praegu kõik asjaolud nii kokku langenud, et tõepoolest 1. septembrist 2013 tahame 1. klassiga lasteaiast edasi minna. See on sündinud tegelikult eelkõige lapsevanemate ja koguduse koostööna, sest sel aastal on vanemas lasteaiarühmas palju neid peresid, kes soovivad, et lapsed saaksid samas keskkonnas jätkata ka kooliteed,» rääkis Kaarli lasteaia direktor Signe Aus.

Liikmete arvult Eesti suurimal Kaarli kogudusel on laste harimises pikad traditsioonid, 1995. aastast alates töötanud eralasteaed on Eesti üks vanemaid ning praegu käib seal viis rühmatäit eri vanuses lapsi.

Nüüd on uue lasteaed-põhikooli põhikiri kinnitatud, koolitusluba taotletakse veebruaris esialgu 1.-3. klassidele, hiljem kuni 9. klassini.

Nii Kaarli lasteaia kui ka loodava kooli alustalaks on Ausi sõnul väärtuskeskkond, mis toetab perede kodust kristlikku kasvatust. «Sõltumata sellest, kas pered on Kaarli koguduses või käivad mõnes muus kirikus, samuti need, kes ei kuulugi kogudusse, kuid peavad meie keskkonda endale oluliseks,» rääkis Aus, kellele uus kool mõeldud.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)