Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kaarli kirikus etendus Mart Siimeri muusikaga jõululugu

24.12.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinnas Kaarli kirikus etendus täna muusikaline jõululugu neljandast kuningast, millele kirjutas muusika Mart Siimer.

Jõululugu põhineb legendil sellest, et lisaks kolmele kuningale, kes viisid Jeesuslapsele kulda, viirukit ja mürri, asus teele ka neljas kuningas koos kallihinnalise kingitusega. Kuna neljandale kuningale sattusid teele abivajajad, ta õigeks ajaks Petlemma ei jõudnud. Kaarli kirikus sai sellest legendist etendus, kus 30 minutit sõnalist poolt ja sama palju muusikat, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Helilooja Mart Siimer ütles, et töö võttis aega aasta ning on kirjutatud spetsiaalselt Kaarli kiriku jaoks ja arvestades kiriku akustikat.

“Mitte, et seda ei võiks kusagil mujal esitada – ma loodan, et üksikuid laule ikka. Ta koosneb nagu 13 osast. Ma loodan, et üksikuid osi esitatakse siin ja seal mujal ka aga põhimõtteliselt on see sellele samale hoonele pühendatud teosekene,” selgitas Siimer.

Näitemäng jõudis vaatajateni peaaegu vaid Kaarli koguduse oma jõududega. Lavastaja oli koguduse lastetöö juht Signe Aus. Näitlejad olid koguduse draamaringi vilistlased ning näitlejaid tuli appi ka Vanalinna Hariduskolleegiumist. Laulsid koguduse koorid.

Edasi  ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)