Esileht » Online » Online artiklid »

Juuniküüditamise mälestusteenistus

14.06.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Jaani kirikus on 14. juunil Balti riikide ühine juuniküüditamise mälestusteenistus
Peterburi Jaani kirikus on 14. juunil kl 18 Balti riikide ühine juuniküüditamise mälestusteenistus. Kolme Balti riigi peakonsulid Peterburis Tiina Maiberg (Eesti), Aivars Groza (Läti) ja Ričardas Degutis (Leedu) osalevad küüditamise 70. aastapäeva mälestusteenistusel.
Küüditamine on puudutanud kõigi kolme Balti riigi rahvaid ja 14. juuni 1941 on jätnud rahva hinge sügava kurbuse. Sel päeval viidi mehi, naisi, lapsi ja vanureid oma kodudest sunniviisiliselt võõrale maale. Raudteejaamades paigutati mehed eraldi vagunitesse ning nende sõidusihtpunktiks oli vangilaager, kust vähesed pääsesid eluga. Paljud ei pidanud pikka teekonda vastu ning nende viimne puhkepaik on teadmata kus Venemaa sügavustes.
Mälestades neid hingi ja palvetades kõikide ülekohtu all kannatanute eest Peterburi Jaani kirikus Balti riikide ühisel jumalateenistusel, jagame seda kurbust, kuid näitame, et kurjus ja ülekohus ei lähe meelest. Koos mälestusteenistust pidades rõhutame usu, lootuse ja armastuse tugevust, lootes ja uskudes, et sellist valu ja kaotust ei pea keegi iial kogema.
Mälestusteenistusel jutlustab pastor Enn Salveste (Eesti) ja kaasa teenivad pastor Aivars Gusevs (Läti) ning isa Rimantas Gudelis (Leedu).
Arho Tuhkru

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)