Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Juta Siirak – 80

13.05.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Emeriitõpetaja Juta Siirak tähistas pühapäeval 80. sünnipäeva. Foto: ajalehearhiiv

Pühapäeval peeti Harju-Madisel koos sõprade ja külalistega väärikalt emeriitõpetaja Juta Siiraku sünnipäeva.
Sünnipäevajärgselt ütles õpetaja Siirak Eesti Kirikule, et taoline kokkusaamine oli imeline, vastuvõtt südamlik ja soe.
Tähtpäevaline lisas, et pole viimasel ajal harjunud suurema hulga rahvaga suhtlema, elu on muutunud kodukesksemaks, õnneks on häid sõpru, kelle abile saab loota, kui on vaja minna poodi või arsti juurde.
«Kuulan Pereraadiot. Minu suureks vahelduseks on aed, elu muutub kohe teiseks, kui kevadel lumi sulab…» mõtiskleb õpetaja.
Küsimusele, kui palju jääb aega ja on võimalust endiste kolleegidega suhelda, vastab Juta Siirak, et mõned head sõbrad on muidugi jäänud – hulga tööd on ühiselt tehtud pühapäevakooliühenduses, võideldud naiste ordinatsiooniõiguse eest. Teisalt tõdeb ta, et põlvkondade vahetus on ilmne – paljusid, kelle nimed on tänases EELK teatmikus, kõneleja ei tunne. Ka arvab õpetaja, et tänaste vaimulike ramm läheb suuresti oma kogudusele ega ulatu kaugemale. Suhtlemiseks ja läbikäimiseks jääb vähem aega.
Eesti elu peale vaadates ütleb sünnipäevalaps, et muidugi on ta lootusrikas – küllap läheb elu paremaks ning usk saab rahva jaoks uue tähenduse. Ka Harju-Madisele, paika, kuhu õpetaja Siirak 1982. aastal ordineerituna määrati ja kus ta on endast palju andnud, on tulnud uusi peresid, noori  ning see annab lootust, et koht ei sure välja. Kõnelejat ennast rõõmustab ka see, et ta vennapoja pere tuleb tema lähedale isakodu maadele elama ja see annab tuge.
Eesti Kiriku toimetus tänab jätkuvalt toetavate mõtete eest ja ühineb õnnitlejatega!

Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)