Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Jumalat ei ole kodus

15.03.2013 | | Rubriik: Online artiklid

„Hommikumõtisklus” argipäeviti kell 6.30 (nädalavahetustel kell 7.30) ja „Kirikutund” pühapäeviti 19.00 Vikerraadios; „Ajalik ja ajatu” pühapäeviti ETVs; Eesti Vabariigi aastapäeva kajastamine 24. II ETVs.

Et kohe alguses valesti aru ei saadaks: Raimond Kaugveri menuromaanilt laenatud pealkirjaga ei taha ma kuidagi tõmmata võrdusmärki alkoholismi sundravile saadetud minategelase ja ajakirjanduses üha hoogustuvate kristlike veidruste ja nägeluse vahele. Veel vähem on mul tahtmist ja õigust kellegi suunas näpuga viibutada. Juurdlust viigu läbi asjatundjad! Kui siit ilmtingimata otsida mingit paralleeli, siis tsiteerin pigem romaanile pealkirja andnud väikest tüdrukut, kes Toompeal igivana kiriku ust katsudes nentis asjalikult: „Eks ole, ema, jumalat ei ole praegu kodus?”.

Usuleige inimesena pole ma kuigi varmas lugema kristlikke väljaandeid ega kuulama näiteks Pereraadiot. Küll aga teritan kohe kõrva, kui avalik-õiguslikust raadiojaamast kostub „samasisulist muusikat”. Nõukogude perioodil keelatud regulaarsed ususaated taastati juba 5. novembril 1989, mil esmakordselt oli eetris hommikumõtisklus „Hingevalguse” nime all. Esialgu vaid pühapäeviti, aga alates 11. veebruarist 1991 juba seitse korda nädalas. „Hommikumõtisklused valmivad koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga ja saated on eetris nädalaste tsüklitena, et järgemööda saaksid sõna kõikide liikmeskirikute ning koguduste esindajad,” on kirjas ERRi kodulehel.

Edasi loe ajalehest  Sirp.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)