Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jumalalapsed tunnistasid Issandast

08.06.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Nissi palvemaja aastapäeval teenisid Issandat muusikaga Marika Kahar ja Kalle Kant. Margus Pootsmaa   Nelipühi eel kogunesid kaskedega ehitud Nissi palvemaja ustavad vennaksed ja õeksed tähistama palvemaja 117. aastapäeva.
Ettevalmistused pidulikuks piiblitunniks algasid juba suure lume ajal, kui kutsututele teada anti, et neid oodatakse osalema. 22. mail koguneski ajaloolisesse palvemajja umbes poolsada kristlast Jumalast tunnistama ja osadust jagama.
Au aastapäeva avasõnad öelda oli Priit Rannutil, keda tema vanuse tõttu võiks pidada peaaegu palvemaja eakaaslaseks – jaanuaris sai emeriitõpetajal elatud aastaid 91. Piiblitundi pidama oli Nissi palvela vanemvend Jüri Pootsmaa kutsunud reservis oleva diakonõpetaja Kalju Kuke.
Tema kõne aluseks oli Vana Testamendi tekst: «Aga kes suudab taluda tema tuleku päeva? Ja kes jääb püsima tema ilmudes? Sest tema on nagu sulataja tuli ja nagu pesupesija leelis.» (Ml 3:2) Kõne ebajumalakummardamisest ja selle tagajärgedest oli õde Laine Pootsmaa sõnul eriti hea.
Tunnistust oma uskumisest jagasid ka Valter Ots, Heljut Kapral, Nissi koguduse õpetaja Lea Jants-Ylönen ja Aino Piibeleht, ütles Eesti Kirikule Laine Pootsmaa.
Viimane kinnitas, et jumalariigi töö pole kerge, ja tunnustas neid, kes seda teha tahavad. Muusikalist kiitust jagasid Marika Kahari trio ja Kalle Kant.
Sõbralik koosviibimine 1893. aastal ehitatud, 1950ndatel üheksa korteriga elamuks ümber ehitatud ning 1991. aastal vennastekogudusele tagastatud ja remonditud palvemajas jätkus teelaua ääres.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)