Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala sõna külv

08.02.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Saabuva pühapäeva evangeeliumitekstides räägitakse Jumala sõna külvist. Jeesuse maapealse elu eesmärk oli juhtida inimesi päästele. Ta külvas oma elu ja õpetustega Jumala sõna. Kes kohtus Kristusega, sai Jumala kõnetuse osaliseks.
Aga mitte üksnes Jeesus ei külvanud Jumala sõna, vaid ka tema jüngrid said selle ülesande. Jumala sõna külvi töö ei olnud nende jaoks sugugi lihtne. Apostlid põrkasid sellel tööl kokku suurte vastastega ning nii mõnigi neist pidi oma elu andma Jumala sõna kuulutamise pärast.
Kuid raskustest hoolimata jäid jüngrid truuks oma missioonile. Nad täitsid seda ustavalt ja tänu sellele on meil pühakiri, kust võime teada saada, mida on Jumala sõnal meile öelda.
Nii on meil Jumala sõna, kust võime teada saada Jumala tahet. Võime olla selle eest tänulikud ja pühakirja lugeda. Kuid meie ei ole üksnes saajad, vaid meiegi ülesanne on olla Jumala sõna jagajateks siin maailmas.
Jeesus andis misjonikäsu, kus ta lausus: «Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad, ristides neid Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimesse ja õpetades neid pidama kõike, mida mina olen teil käskinud.»
Nii on antud Jumala sõna külvi töö meiegi ülesandeks. Võime Jumalast tunnistada oma elus nii sõnade kui tegudega. Sel kombel saame ammutada Jumala sõnast jõudu ja olla samas selle jagajateks teistele.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)