Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

12.09.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Usk tähendab ennekõike usaldust Jumala vastu. Kui inimene teab, et Jumal on olemas ja et Jumal armastab kõiki inimesi, siis võib ta olla ka kindel, et Jumal armastab teda ja kannab tema eest hoolt.
Inimene võib tavaliselt oma elus olla kindel oma vanemate armastuses. Keegi ei saa üles kasvada ilma täiskasvanu hoolitsuseta. Inimlaps vajab, et keegi teda toetaks, sest muidu ta hukkuks. Vanemate, vanavanemate, lähedaste hoolitsus on see, mis annab meile võimaluse eluks.
Samas kutsume ju ka Jumalat taevaseks Isaks, mis tähendab, et nii nagu vanemad hoolitsevad inimese eest, teeb seda ka Jumal. Ja kui lähedased ei suuda alati ka parima tahtmise juures meid kõiges aidata, siis kõikvõimas Jumal suudab kanda meie eest täiuslikult hoolt.
Jumala hoolitsus ei tähenda seda, et inimene ise midagi tegema ei peaks. Ka usklik inimene peab andma ellu oma panuse, oma töö ja vaeva. Kuid muretsemiseks pole kristlasel põhjust, sest ta võib olla kindel Jumala hoolitsuses. Jumal kuuleb palveid ja aitab oma last.
Kui nüüd inimene saab loota elus Jumala abile, siis saab ta oma energiat kulutada ka teiste inimeste aitamiseks. Nii võib usklik olla ühest küljest Jumala käest saaja ja teisest küljest saadu teistele jagaja. Kristlane peab meeles Jeesuse sõnu: «Õndsam on anda kui võtta!»
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)