Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

24.09.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Keegi meist ei tea, mida toob homne päev. Võime teha mitmesuguseid plaane, kuid alati on olemas risk, et need ei õnnestu. Sellest võib inimesel kergelt tekkida hirm, et ta ei saa eluga hakkama ning et ees ootab teisigi ebaõnnestumisi.
Nii võib sigineda mure tuleviku ees. Muretseda võib töökoha säilimise, tervise, inimsuhete ja ka rahva vabaduse pärast. Maailmas ja meie elus on palju ohumärke.
Muretsemise puhul on alati oluline küsida, mida see inimesele annab. Kas mure muudab midagi paremaks, aitab meid kindlustada tuleviku riskide vastu.
Loomulikult peab inimene oma elus arvestama ka halbade stsenaariumidega ja ennast nende vastu ette valmistama. Kui aga omalt poolt on kõik tehtud, siis pole põhjust enam muretseda, vaid võib julgelt astuda homsesse ja vaadata, mida see endaga kaasa toob.
Eriti vähe põhjust elus muretsemiseks on kristlasel, sest usklik inimene võib olla kindel selles, et Jumal on temaga ja kannab tema eest hoolt. Ristimises oleme võetud Jumala laste hulka ning Jumal kannab taevase Isana hoolt meie eest. Ta kannab meid läbi eluraskuste ja keerdkäikude ning annab nende kaudu meile uusi kogemusi ja uut jõudu. Keerulises olukorras võime alati palvetada ja Jumal kuuleb meid. See teadmine vähendab muretsemist ja annab elus kindlust.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)