Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

28.09.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Usk Jumalasse tundub tänapäeva inimese jaoks sageli olevat teatud usutõdede heakskiitmine. Nii võib usk tähendada mõnele inimesele Jumala olemasolu tunnistamist. Teise jaoks jälle lootust sellele, et pärast surma saab inimene igavesse ellu. Kolmanda jaoks tähendab uskumine teatud piiblitõdede kehtivaks tunnistamist.
Samas on usk tähendanud alati midagi palju enamat, kui see sageli on tänapäeva inimese jaoks. Usk on tähendanud veendumust sellesse, et Jumal on armastav Looja, kes tahab, et inimesel läheks elus kõik hästi. Selleks saatis ta oma Poja siia maailma. Vaadates Jeesuse elule, võime näha Jumala olemust. Jumal on hoolitsev.
Piiblist võime lugeda, kuidas Jeesust ei jätnud külmaks inimeste eluprobleemid. Ta aitas haigeid, andis andeks eksijaile, äratas surnuid üles. Jeesus jättis oma eluga märgi Jumala hoolitsusest. Igaüks, kes usub, võib olla kindel selles, et Taevane Isa hoolitseb tema eest ja kannab läbi eluraskuste.
Nii ei pea meie, kes me elame tänapäevases maailmas, liigselt muretsema oma elu pärast. Usk tähendab Jumala usaldamist, tema peale lootmist. Kui me ei pea enam liigselt iseenda pärast muretsema, siis on meie elu palju lihtsam ja õnnelikum. Nii saame anda oma aega ja energiat ka teiste inimeste aitamiseks ja toetamiseks.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)