Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

04.09.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Hoolitsus on siin maailmas inimeseks olemise märk. Teise inimese hoolitsuseta ei saa inimlaps suureks sirguda. Ta vajab esimestel eluaastatel kedagi, kes tema eest hoolt kannaks.
Nii nagu igaüks võtab teistelt vastu hoolt ja armastust, nõnda kuulub inimeseks olemise juurde ka hoole ja armastuse jagamine teistele. Kogu ühiskonna sotsiaalsüsteem baseerub hoolekandmisel hätta sattunute ja abivajajate eest ja see on kristliku mõtteviisi tulem.
Kuid sageli tuleb ette olukordi, kus me inimestena ei suuda aidata teisi, kus meil puuduvad võimalused ja oskused seda teha. Inimene kohtab siin maailmas sageli oma piire. Nende kogemisel on hea teada, et on keegi, kes suudab aidata: Jumal.
Tema on andnud meile elu, ta armastab meid ja kannab meie eest hoolt. Ristimisest alates oleme tema lapsed. Ja otsekui inimene kannab hoolt oma järeltulijate eest, nii kannab Jumal hoolt nende eest, kes on tema omad.
Sageli tuleb inimene Jumalalt tuge otsima elu suurimas kriisis. Abi saanuna võib ta aga märgata, et Jumal on meid toetamas ja aitamas igal hetkel, mitte ainult rasketes olukordades. Ta kuuleb palveid ja näitab õiget teed, annab elule mõtte. Nii võime Jumala hoolitsusele lootes minna oma teel julgelt.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)