Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala armastuse ohvritee

06.02.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

See pühapäev valmistab kirikulisi ette paastuaja vastu, sest järgmise nädala kolmapäeval, 13. veebruaril on tuhkapäev ja sellest alates kuni ülestõusmispühadeni kestab paastuaeg. Nii käsitleb kirikuaasta juba saabuvast pühapäevast alates Jeesuse elu paastu ja kannatuse aspektist lähtudes.
Jeesuse avalik tegevus jõuab pöördepunkti. Algab teekond Jeruusalemma, vastu kannatusele ja surmale. Kristuse jaoks oli see väga raske tee, sest ta teadis ette tee lõppu, milleks oli ohvrisurm inimeste pattude eest. Kuid just sellel teel Inimese Poeg kirgastatakse. Jumalik armastus võidab end ohverdades ja kuni ristisurmani alandades. Armastuse suurus peitub selles, et tõeline armastus on valmis andma endast kõik selle heaks, keda armastatakse. Nii oli Kristus valmis andma end patuste inimeste eest, et kinkida meile võimalus jõuda usu läbi õndsusele.
Me vajame silmade avanemist, et näeksime, kuidas Jeesus kannatab meie ja kogu maailma pärast. Kui mõistame kannatuse suurust, siis on sel ka meie jaoks oma mõju: saame vastu võtta Jumala Poja kannatamise ja surma läbi toodud andekssaamise. Selle kogemine muudab meie elu ning usk saab elu aluseks. Saabuv paastuaeg pakub võimaluse mõelda sellele, mida saame meie teha, et muuta oma elu Jumala tahte kohaseks. Võime loobuda oma minast ning pühenduda Jumala ja ligimese teenimisele.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)