Esileht » Online » Online artiklid »

Jumala aeg on täna!

01.07.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Need sõnad lausus emeriitpraost Elmar Reinsoo möödunud pühapäeval Karala palvemajas, kus toimus jumalateenistus palvemaja 1. aastapäeva puhul. Palvemaja saal oli täis päikest ja rõõmsaid inimesi, lauldi, palvetati ja peeti tänukõnesid.

Kõik on Jumala plaan…
Karala palvemaja sai valmis ja pühitseti sisse möödunud suvel. Ka siis oli imeilus päikeseline päev, palju rahvast, lilli ja rõõmsaid nägusid. Majaperemees Peeter Rauni sõnul ongi selles paigas nii. Tuleb küll kohe teha väike parandus, Peeter ise ütleb, et tema ei ole peremees, tema on sulane: "Kõik on Jumala plaan, mul olid selle majaga tõesti muud plaanid, Jumal lükkas need kõik ümber." Peeter on veendunud, et Jumal armastab Karala küla ja sealseid inimesi, küllap seetõttu valmiski see palvemaja kõigi jaoks. "Olen lihtne sulane," ütleb Peeter, "aga mul on võimas Jumal, mitte mul üksi, meil kõigil." Peetri sõnum on: Otsige iga päev Jumalat, ta on leitav! Jumal on armastus, olge üksteisele lähedal, hoidke ja toetage!
Kui armsad, vägev kuningas, Su hooned on,
kus hiilgamas Su püha taevasära.
Mu hing see järel januneb, Su õuesid ta
ihaldab, muidu nõrkeb ära.
/Kiriku laulu- ja palveraamat, laul 248/
"Täna on siin suur pidupäev," kõneles õpetaja Rene Reinsoo. "Mäletan, et pühitsemise päeval oli jutuks – kui pühitsetakse kirik, siis pannakse talle ka nimi. Mina pakkusin tookord selleks nimeks Peetruse palvemaja. Sina, Peeter, oled ju kui Peetrus selles paigas," jätkas õp Reinsoo ja lisas, et Peetrus tähendab kaljut, kindlat alust ja on tore, et Peeter on siin usu aluseks ja kindluseks saanud.

Kalle Usin meenutas oma kõnes psalmi 23: "Issand on mu karjane, mul pole millestki puudust!" Tõepoolest, kõneles ta, Jumal on lubanud – sul ei ole millestki puudust, sul ei ole puudust kõige hea kõrval ka probleemidest ega muredest – ometi kannab Jumala arm meid sealt võimsalt läbi. Allakirjutanu tuletas oma kõnes meelde sõnumit: "Jumal elab seal, kuhu teda sisse lastakse," järelikult on ta nendega, kes temaga arvestavad ja talle oma elus ruumi teevad. Jumal tuleb nende ellu, kes teda ootavad, et nende elus midagi muuta, midagi, mis inimesele võimatu, Jumalale aga mitte. "See palvemaja, kus täna viibime, on ime. Sündinud usust Jumalasse, sündinud tänu sellele, et on julgetud astuda usalduse samm. Ühes palves öeldakse: ma palusin jalgade pärast, aga sain tiivad. Nii on see ka siin paigas toimunud."

Tulles aga tagasi loo pealkirja juurde, siis Elmar Reinsoo sõnul ütlevad paljud, et kui saan vanaks, tulen kindlasti kiriku juurde, siis on mul aega nende asjade peale mõelda. "Kõik ei saagi meist vanaks," ütles Elmar Reinsoo, "ei ela pensionieani – haigused, ootamatu surm – nii see kord elus on. Just seepärast tasub Jumalat otsida, sest ta on lubanud, et ta on leitav. Jumala aeg on täna!"

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)