Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jumal armastab rõõmsat ja heldet andjat

17.10.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Elevus ja hasart kütsid tulevase Tartu Peetri kooli hirmkülmi ruume, kui kogudus pidas esimest kunstioksjonit, millega koguti raha kunagise kooli taastamiseks.

Lõikustänupühal täname Jumalat kordaläinu eest, õnnistame leiba, aga ka pakume aiasaadusi, näputööd või muud müügiks, et saadud tulu kasutada kogukonna hüvanguks. Nii tehti ilmselt paljudes paikades möödunud pühapäeval.
Päeva kordaminekuks oli Peetri kogudusele appi tulnud Eesti Leivaliit, kelle esindajad osalesid jumalateenistusel ja kelle antud leivast said kirikulised südamest tulnud kosutust. Kel laadale minekuga kiiret polnud, sai tänu leivaliidule nautida Tõnis Mäe laulu.
Kiriku kõrval ajaloolises koolimajas olid müüjad laudadele sättinud kindaid ja sokke, küpsetisi, raamatuid ja muudki. Omavalmistatud kompvekkidega kauplesid Peetri lasteaia ja kooli taastamist juhtivad Külvi Teder, Marju Aas ja Tarvo Siilaberg. Viimane viitas 1910. aastal valminud hoonele, mis praegu päris kõle ja osaliselt akendeta, ent mida mõne aasta pärast ei tunne äragi.
Praegu on suures maja remonditud ja köetav üks tuba, kus peetakse pühapäevakooli tunde. Et kavatsetav lasteaed ja kool tööle saaks hakata ning majas remont alata, tuli kogudusele appi E-kunstisalong eesotsas Tiia Karelsoniga ja aitas oksjonit organiseerida ning kinkis kogudusele portsu maale ja graafikat. Aset leidis tõeline oksjon, kus haamrit paugutas koguduse õpetaja ja MTÜ Tartu Luterlik Peetri Kool nõukogu esimees Ants Tooming.
Kunstnik Elmar Kitsele kuulunud puust haamer paukus kõvasti ja haamriviibutaja muudkui tõstis panuseid. Kallimate teoste hinnaks tõusis sada eurot, vaid Johannes Uiga maastikumaal, mille oksjonile oli annetanud kunstniku vend ja mille alghind oli 500 eurot, jäi sel päeval omanikuta. Oksjon läks igati korda ja nii mõnigi kodu sai kauni kunstivara poolest rikkamaks.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)