Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Juhtimiskoolitus juhatuseesimeestele

02.10.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) ja siseministeeriumi usuasjade osakonna kahasse läbiviidud koolituspäeval keskenduti küsimusele, kuidas suurendada koguduste juhtide juhtimisalast teadlikkust.

Kui EKNi haridustöö projektijuht Einike Pilli ja siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au võimalike tegevuste planeerimiseks pead kokku panid, küpses otsus korraldada koolituspäev koguduste juhatuseesimeestele. EKNi ja siseministeeriumi rahastamisel plaanitava projekti eesmärgiks sõnastati juhtimisalase kompetentsuse ja koostöö toetamine EKNi liikmeskirikutes, sihtgrupina nähti Tallinna piirkonna koguduste juhte.
23. septembril siseministeeriumi ruumes toimunud koolituspäeval jagunesid osavõtjad, juhatuseesimehed ja vaimulikud, umbes pooleks. Kui suuremates kirikutes juhivad kogudusetööd selleks valitud ilmikud, siis mitmetes vabakogudustes on see vaimuliku korraldada.
Avapalvuse pidas EKNi täitevsekretär Ruudi Leinus ning lõpupalvuse EELK kantsler Urmas Viilma. Päeva esimesed ettekanded, mida raamis kohapeal algatatud elav arutelu, keskendusid järgmistele teemadele: juhi roll muudatuste läbiviimisel (Estonian Business Schooli professor, Tallinna Jaani koguduse nõukogu liige Ruth Alas); vabatahtlike kaasamine, koolitamine ja motiveerimine (Tartu Ülikooli-Jaani koguduse abiõpetaja ja Tartu ülikooli eetikakeskuse projektijuht Triin Käpp); projektide võimalused koguduse tegevuse rahastamiseks (SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse vabaühenduste konsultant Lianne Ristikivi).
Pärastlõunal vaeti maksuseaduse rakendamise küsimust kogudustes, teemat aitas sihtgrupini tuua maksu- ja tolliameti maksude osakonna peaspetsialist Regina Varret.
Einike Pilli sõnul oli tegemist juhtprojektiga, mille õnnestumisel loodetakse järgmisel aastal läbi viia analoogseid õppepäevi juba piirkonniti üle Eesti.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)