Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Jõuluteenistuste ülekanded Eesti Raadios ja Eesti Televisioonis

20.12.2006 | | Rubriik: Teated

Jõululaupäeval, 24. detsembril kell 18 kannab Eesti Televisioon jõuluõhtu liturgilise jumalateenistuse üle Rannamõisa kirikust ning Eesti Raadio Vikerraadio programm kell 19 Haapsalu Toomkirikust.

Jõulu esimesel pühal, 25. detsembril on ülekanne jumalateenistuselt Eesti Raadio Vikerraadio programmis kell 11 Tartu Salemi baptistikirikust ning Eesti Televisioonis kell 12 EAÕK Tallinna Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna piiskoplikust kirikust.

on ülekanne jumalateenistuselt Eesti Raadio Vikerraadio programmis ning Eesti Televisioonis .

Ettevalmistused jumalateenistuste ülekanneteks käivad igal pool. Jõululaupäeval jutlustab Rannamõisas peapiiskop Andres Põder, liturg on koguduse õpetaja Aare Kimmel ning orelil musitseerib Piret Aidulo. Kaastegev ansambel.

Kui tavaliselt on ETVst ülekantaval jõulujumalateenistusel osalenud ka president, siis tänavu võtab Toomas Hendrik Ilves osa oma kodukiriku Halliste teenistusest.

Jõululaupäeva jumalateenistusi on ETV näidanud alates 1988. aastast.

Haapsalus tehakse kogu teenistus peaproovis läbi. Jutlustab praost Tiit Salumäe, kaasa teenib õpetaja Kristel Engman, orelil Lia Salumäe, laulavad Toomkoor ja segakoor. Evangeeliumi loevad juhatuse ja nõukogu ilmikliikmed.

Tartu Salemi baptistikirikus jutlustab pastor Meego Remmel, kaastegevad on eri muusikakollektiivid ning toimub ka laste õnnistamine.

Tallinna Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna piiskoplikus kirikus on remont oodatust pikemaks veninud, kuid loodetakse siiski, et ülekandeks on kõik valmis. Koor on jumalateenistuseks kõvasti harjutanud ja proovi teinud. Teenivad metropoliit Stefanus, ülempreester Mattias Palli, preester Markus Kooviste ja ülemdiakon Justinus Kiviloo.

Ettevalmistusel on kõik asjaosalised rõhutanud, et peavad kava ja teenistuse käiku kokku pannes eriti täpselt arvestama ajaga, sest eetriaeg on piiratud.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)