Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jõulusõnumit saab kuulutada eri viisil

21.12.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

 Harju-Madise kogudus on käivitanud kohtumisõhtute sarja. Täna kell 18 oodatakse huvilisi Padise mõisa.

Koguduse õpetaja Joel Siim ütleb, et sõbralikud suhted kohaliku Padise mõisa juhtkonnaga on viinud nähtava tulemuseni ja nii korraldatakse seal kord kuus kohtumisõhtuid.
Avaõhtu külaliseks oli peapiiskop Andres Põder. Täna oodatakse aga külla teoloogiadoktor Randar Tasmuthit (fotol).
Jututeema on päevakavaline ehk siis Jeesuse Kristuse sünd. Esmalt peab Randar Tasmuth lühikese ettekande «Millal sündis Jeesus Kristus», järgneb vaba vestlus kohvilauas.
Ruumi tasuta kasutamine on kogudusele mõisapoolne vastutulek. Kokkulepped külalistega on õpetajal olemas kuni maini. Kui info rohkem levib, ei peaks huvilistest puudust olema, loodab õpetaja.
Risti kogudus kutsus möödunud nädalavahetusel noored neljandat korda piparkooke küpsetama. Kogudusemajja küpsetustalgutele koguneb harilikult peaaegu poolsada noort vanuses 15–25 aastat. Piparkoogivormid ja taignarullid võetakse ise kaasa, sest peale osaliste hulga on ka küpsetamist vajava taigna kogus üsna suur – kümme kilo. Kõik valminud maiused kaunistatakse.
Ettevõtmisele annab aga oma värvingu järgnev südaöine palvus kirikus ja soovijatele ööbimine kogudusemajas. Koguduse õpetaja Annika Laats ütlebki, et «kõige parem aeg noortega tegelemiseks on just öösel, sest siis on noored avatud».
Küpsetatud piparkooke jagatakse koos sooja glögiga jõuluõhtu jumalateenistusele saabujatele. Sel aastal kasutatakse piparkooke ilmselt ka kirikusaali kaunistamiseks, sest kiriku pikihoone on käimasoleva remondi tõttu praegu tellingutes.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)