Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jõulumargid on taas valmis

07.12.2011 | | Rubriik: Kirikuelu


15. aastat järjest annab Eesti Piibliselts jõuludeks välja piibliteemalisi ilumarke, mida saab tellida seltsist.


Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson ütleb, et markide kavandamisel oli valida mitme variandi vahel. Valik langes Tallinna Jaani kiriku vitraažakna kasuks. «Leidsime, et kunstnik Eva Jänese tehtud vitraažaken on piisavalt ilus ja õhuline ning sobib hästi jõulumargi kujundiks. Meie kauaaegne tehniline kujundaja Mikk Leedjärv pildistas akna ja vormistas selle margiks (fotol),» ütles Bärenson Eesti Kirikule.
Ilumarkidega kogutakse toetust piibliseltsi tööle ja need on ühtlasi mõeldud väljendama tänu annetuse eest. Seltsil on viimastel aastatel käsil olnud erinevaid projekte. Praegu on olulisel kohal Piibli tutvustamine meedia kaudu (saatesari «Piibel kaanest kaaneni» on Tartu ja Kuressaare Pereraadios ning Raadio7s kuulatav igal tööpäeval), samuti projekt «Hõimurahvaste aeg», piiblinäitused, Vana Testamendi ja viipekeelse Markuse evangeeliumi tõlkimine. Need on peamised valdkonnad, millega selts tegeleb.
Bärenson on tänulik varasema toetuse ja eestpalvete eest, tänu millele on selts võinud 20 aasta jooksul mõndagi ära teha. «Kui ei oleks inimeste toetust, vaevalt oleksime võinud kõike teha, piiblikultuuri ja -maailma tutvustada erinevate näituste kaudu üle Eesti – raamatukogudes, muuseumides, koolides,» ütleb Bärenson.
Kui varem saadi toetust põhjapoolsetest riikidest, siis nüüd ei saa oodata, et keegi tuleb ja aitab. Praegu on Bärensoni sõnul olukord selline, et peab ise hakkama saama ja väiksemaid hõimurahvaid aitama. «Oleme seltsi kahekümne tegevusaasta jooksul püüdnud üheskoos kasvada selliselt, et ka eestlane muutuks saajast andjaks,» ütleb Bärenson.
Tasuta jõulumarke saab tellida Eesti Piibliseltsist telefonil 631 1671.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)