Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Johannes Esto ühing kutsub raamatuesitlusele

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Neljapäeval, 9. oktoobril kell 18 toimub Tartus Johannes Esto Ühingu majas René Guénoni raamatu «Nüüdismaailma kriis» esitlus.
René Guénoni teose «Nüüdismaailma kriis» (La Crise du monde moderne, 1927) eestikeelse tõlke käsikirja valmimisest (tõlkinud Haljand Udam) on möödunud juba rohkem kui kümme aastat.
Haljand Udam pidas oma eluajal väga lugu õpetatud raamatutest, millega ta tegeles süvenenult ja mille juurde mõne puhul aeg-ajalt tagasi pöördus. Seetõttu valmis tal tõlge üsna pika aja jooksul ning mitmetel asjaoludel lükkus edasi ka selle välja­andmine. 
Et tõlkijale endale ei saanud osaks näha temale nii olulise teose ilmumist oma emakeeles, siis olgu see teos kaunis mälestusmärk Haljand Udami tööle ja valgustav teetähis kõigile traditsioonilise mõtteviisi austajatele.
René Guénoni hinnangul on nüüdismaailma eriomasemaid jooni silmatorkav lõhe, mis on hakanud eraldama Ida ja Läänt. Välise vormi poolest vägagi erinevad tsivilisatsioonid on teatud mõttes olnud võrdväärsed, sest nad on lähtunud ühtedest ja samadest põhiprintsiipidest; nad on niisuguste põhiprintsiipide rakendused, mida on kujundanud ümbritsevate tingimuste erinevused.
See kehtib kõikides tsivilisatsioonides, mida me võime nimetada normaalseteks või siis traditsioonilisteks; nende vahel ei ole ühtegi olemuslikku vastuolu ning võimalikud lahknevused on üksnes pindmist ja välist laadi. Seisundis, milles viibib maailm praegu, on ühelt poolt olemas tsivilisatsioonid, mis on jäänud ustavaks traditsioo­nilisuse vaimule, ja teiselt poolt end otseselt traditsioo­nile vastandav praegune Lääne tsivilisatsioon.

EK