Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Jõgeval kuulutati jõulurahu kogu Eestile

10.12.2008 | | Rubriik: Uudised

Jõulurahu väljakuulutamine Jõgeval: peapiiskop Andres Põder, riigikogu esimees Ene Ergma ja Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev süütavad jõulupuul teise advendiküünla. Foto: Ardi Kivimets

Pühapäeval kuulutas peapiiskop Andres Põder Jõgeval välja ülemaalise jõulurahu ning süütas koos riigikogu esimehe Ene Ergma ja Jõgeva linnapea Viktor Svjatõševiga linna jõulukuusel teise advendiküünla.
«Taas kutsub advendiaeg meid otsima, kuulutama ja teoks tegema rahu. See on ühtaegu iidne ja aktuaalne tava. Pea igas vallas ja linnas leiab see äramärkimist omal moel. Teisel advendipühapäeval, mida meie maal on peetud ka rahupühana, on mul hea meel soovida siit Jõgevalt jõulurahu kogu Eestimaale ja kutsuda kõiki üles lepitusele, hoolivusele ja üksteise toetamisele,» lausus peapiiskop Andres Põder.
Ta tõdes, et rahu ei ole enesestmõistetav, pigem on see erand. Paljude südames on praegugi muret ja rahutust, kestavad konfliktid riikide ja inimeste vahel, võitlus oma positsiooni või lihtsalt oma igapäevase leiva pärast. Majanduslangus suurendab veelgi meie ebakindlust. Rahul, mida vajame, võib olla väga erinev põhjus ja nägu. See võib olla hetketunne või terve eluhoiak. Jõulurahu on midagi erakordset ja ülevat, isegi üleinimlikku.
«Jagagem rahu iga sõna ja pilguga, käepigistuse ja abikäega. Rahu tähendab enamat kui vaid rahulolu oma soovide täitumisest või rahuldust hetkenaudingust. Me pole lapsed, kellele peab andma ükskõik mida, peaasi, et nad vaid oleksid vaiksed ja rahulikud. Tõeline rahu on loov ja lootusrikas, raskusi ületav ja lepitav, austav ja pühitsev – rahu, mis tähendab headust, kannab inimsuhteid, ehitab perekonda ja ühiskonda. Sellist rahu vajame me kõik,» ütles peapiiskop ja kuulutas välja ülemaalise jõulurahu.
Jõulurahu väljakuulutamise tava sai Eestimaal alguse enam kui 350 aastat tagasi, sellele pani aluse Rootsi kuninganna Kristiina. Selle kauni tava taastas meil president Lennart Meri 1993. aastal. Tänavu kuulutas peapiiskop üle-eestilise jõulurahu välja Jõgeval juba kolmandat aastat järjest.

Ardi Kivimets,
Vooremaa

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)