Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Jõgeva kogudus kutsub aastapäevapeole

12.12.2007 | | Rubriik: Arvamus

Rõivastuge siis nagu Jumala valitud pühad ja armastatud südamliku kaastundega, lahkusega, alandlikkusega, tasaduse ja pika meelega, üksteist taludes ja üksteisele andestades, kui kellelgi on teie vastu kaebust! Nii nagu Issand teile on andeks andnud, nõnda tehke teiegi! Aga üle kõige selle olgu armastus – see on täiuslik side! Ja teie südames valitsegu Kristuse rahu, millesse te olete kutsutud ühe ihuna. Ja olge tänulikud.Jõgeva kogudus ehitas endale pühakoja endisesse lasteaeda Aia tänavas. Foto: ajalehe arhiivNõnda õpetab ja manitseb Paulus Kolossa kogudust. Olge tänulikud! Põhjus olla tänulik on ka ühel väikesel kogudusel väikeses Jõgeva linnas – EELK Jõgeva kogudusel, kes 18. detsembril tähistab oma 15. aastapäeva.
Tänulik olla selle eest, et teostus mõte, mille juured on aastas 1934, kui maaomanik Johan Riives kinkis maavalduse Jõgevale kiriku ehitamiseks.

Ülesehituse aastad

Mõte, mis aastakümneteks varju jäi, tärkas taas 1988. aasta novembris, kui Jõgeva kultuurimajas kuulati õpetaja Eenok Haameri hingedepäeva mõtisklust. Sellest ajast peale toimusid jumalateenistused Jõgeval kõikidel kirikupühadel.
Soov ja vajadus moodustada linnas kogudus sai teoks. 19. detsembril 1991. aastal toimus asutamiskoosolek, aasta jooksul tehti kõik juriidilised toimingud ja 18. detsembril 1992. aastal peeti juba avajumalateenistus. Sellest on möödunud 15 aastat.
Võrreldes naaberkogudustega, keda ajalooürikutes mainitakse juba 13.–14. sajandil, on see aeg vaid hetk. Ometi meie jaoks, kes me elame siin ja praegu ning oleme selle kogudusega seotud, on see pikk periood meie elust. Need on olnud pingelised, töörohked ja rasked ülesehituse aastad nii vaimulikus kui majanduslikus mõttes, aga ka aastad täis rõõmu ja kordaminekuid.

Uus kodu endises lasteaias

Viis aastat toimusid jumalateenistused kultuurimajas, selle aja jooksul suutis kogudus ehitada endale kodu Aia tänavasse. Kõik need aastad on igal pühapäeval ja kõigil pühadel Issand olnud oma Sõnaga koguduse keskel.
Kogudus koosneb praegu 327 hingest, neist liikmesannetajaid 107. Aastate jooksul on ristitud 182 inimest, leeriõpetust jagatud 159-le, laulatatud 9 paari ja maetud 193 lahkunut. On jagatud armulauda, õnnistatud hooneid, kodusid ja lippe, antud hingeabi surijatele. Jumalateenistused on ka regulaarselt toimunud sotsiaalkeskuses Elukaar ja käesolevast aastast alates Jõgeva haiglas. On läbi viidud piiblitunde, töötab usundiloo ring.
Õpetajat on kutsutud koolidesse ning lasteaedadest on kirikus käidud. Lastel on olnud alati võimalus osa võtta pühapäevakooli tööst. Koos käivad laulukoorid. Regulaarset majanduslikku tuge on saadud sõpradelt Soomest, Jõgeva vallalt ja eraannetajatelt.

Inimesed jagamas andeid

Aga üle kõige on armastus, see on täiuslik side. On olnud imelisi inimesi jagamas oma andeid, oskusi ja aega. On olnud ehitajaid ja ehitatu hoidjaid, on kustuma kippuva leegi põlema õhutajaid ja liig suure leegi ohjeshoidjaid.
Alati on jagunud rõõmsaid lauljaid ja väikseid pillimängijaid. Kogudusel on olnud selle lühikese aja jooksul kolm õpetajat: Markus Haamer, Rene Alberi ja Valdo Reimann (teenib aastast 2003). Igaüks neist nii omanäoline, aga eriliselt pühendunud. Eks see ongi armastus.
Nii nagu Issand teile on andeks andnud, nõnda tehke teiegi. Jah, paraku on olnud ka raskeid aegu, teravaid sõnu, mittemõistmist ja möödarääkimisi. Paulus ütleb: taluge üksteist ja andke üksteisele andeks. Andku siis Issand meile oskust andeks anda ja seda vastu võtta!
16. detsembril kell 15 toimuvale aastapäeva jumalateenistusele on oodatud kõik koguduse liikmed, ka need, kes vahepeal kõrvale jäänud. Oodatud on kõik sõbrad ja linlased, kellele see maja on oluline. Oodatakse ka annetusi Rootsist kingitud oreli ehituskulude katmiseks. Tulge siis rõõmustama ja tänama koos meiega!
Tänulik
Jõgeva koguduse juhatus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)