Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – meie aitaja

14.08.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Igaühel on elus nii kergemaid kui raskeid aegu. Keerulistel eluhetkedel mõtleme sageli sellistele eluväärtustele, mis headel aegadel pole kõige aktuaalsemad.
Nii leiavad inimesed sageli tee usu juurde ka just elukriisides. Just siis esitame endale olulisi küsimusi ning otsime elu mõtet ja sihti. Kes aitab siis, kui ükski inimene meid enam aidata ei saa? Kust leida abi, kui seisame silmitsi raske haiguse või surmaga, kui inimsuhted kannatavad, kui pole enam neid asju, mis igapäevaelus pakkusid turvatunnet?
Aastatuhandete jooksul on inimesed leidnud nendes eluraskustes tuge usust ja seda abi võib leida ka tänapäeval. Usk Jumalasse pakub turvatunnet. Usklikul inimesel on keegi, kes teda kuuleb, aitab ja armastab.
Kogu Jeesuse avalik tegevus näitab, et Jumal armastab inimest ja kannab tema eest hoolt. Jeesus ei pööranud selga abivajajale, nagu seda teevad tihti teised inimesed, vaid ta hoolis, armastas ja aitas. Jeesus aitas ja see pani inimesi teda järgima.
Jeesus aitab ka meid. Abi saamiseks on vaja vaid pöörduda tema poole ja palvetada. Ning abi tuleb. See kinnitab meie usku ja näitab meile, milline elutee on õige ja hea. Jumala käest abisaanuna võime leida elumõtte ja sihi ning olla selles maailmas Jumala tunnistajateks ja teiste inimeste aitajateks.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)