Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kurjuse võimu võitja

27.02.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Maailmas võime sageli kohata kurjust. See rikub inimestevahelisi suhteid, tekitab sõdu ja tülisid, kiusab taga kristlasi ega lase neil oma usku tunnistada. Kurjus lahutab inimese Jumalast, ligimesest ja loodusest. Igaühel tuleb vahel kokku puutuda kurjusega.
Kuid kurjust pidi kogema ka Jeesus, kui teda taga kiusati. Kristus suri ristil ja sellegi karistuse taustal on inimeste kurjus ja kadedus. Jee­sus kannatas valesüüdistuste all, kui kurjuse jõud ütlesid, et ta teeb koostööd kurjade vaimudega. See näitab, et kurjuse jõud võivad selles maailmas end varjata vaga usklikkuse loori taga. Teisalt võivad nad kasutada oma soovide täitmiseks usuvabaduse põhimõtteid ja nii moonutada usu põhitõdesid. Näiteks kõrbekiusatuses rääkis saatan Jeesusega sõbralikult ja meelitades. Maailmas on küllaltki raske aru saada, kus on kurjuse teod ja kus mitte. Selleks läheb vaja Jumala Vaimu, kes näitab, mis on õige ja mis vale. Saabuva pühapäeva teema kutsub inimest mõtlema, kelle poolel ta seisab.
Usklik inimene ei pea kartma selle maailma kurjust, sest Kristus võitis kurjuse võimu. Kurjus võib meile teha kahju ja tuua kannatusi, kuid Jumal kaitseb neid, kes temasse usuvad, kurjuse eest. Nii võib usklik inimene alati raskel hetkel palvetada ja teada, et Jumal aitab.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)