Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kiusatuste võitja

13.02.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva evangeelium räägib sellest, et saatan ahvatles Jeesust loobuma oma kutsumusest. Hingevaenlane pakkus Kristusele maiseid väärtusi, mis ei ole püsivad. Kristus võitis saatana kiusatused ja läks kindlalt edasi oma teed vastu kannatusele ja surmale.
Mõeldes eesootavale teele võis kiusatuste hetkel olla Jeesuse valik küllaltki raske. Vastandusid inimlik kannatus ülla eesmärgi nimel ja edu selles maailmas. Issand valis kannatuste ja surma tee ning hülgas maise edu tee, sest ta armastas inimkonda ja tahtis päästa meid patust ja surmast. Jumala armastus valis raskeima, aga samas õigeima tee.
Kiusaja ei jäta meid ka tänapäeva maailmas rahule. Meiegi oleme sageli dilemma ees, kas valida inimlik tee, mis on lihtsam ja millega kaasneb hetkeline maine edu, või see, mis on meile Jumala poolt antud. Jumala tee ei pruugi olla kõige lihtsam, kuid see on kindlasti kõige õigem, sest viib sihile: igavesse ellu. Valikute tegemine võib olla väga raske.
Elu keerulistes valikutes ja maistes kiusatustes on meile abiks Kristus, kiusatuste võitja. Kristus ei mõista meid hukka, sest tema on kannatanud samuti kiusaja ahvatluste all. Vastupidi, Jeesus tahab meile anda tuge rasketes valikutes. Kui palvetame, siis aitab Issand meil leida õige tee ja teha õigeid valikuid.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)