Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus äratab usule

19.01.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Vahel olen kuulnud inimesi omavahel rääkimas sellest, kuidas keegi hakkas usklikuks. Samas usklikuks hakkamine pole sugugi inimese enese töö.
Usk on Püha Vaimu and inimesele. Usklikuks ei saa keegi hakata, vaid usk sünnib inimese elus mitmete erinevate protsesside koosmõjul ja maiselt ei saa seda mitte keegi piisavalt hästi lahti seletada.
Tegelikult pole meie elus mitte midagi meie endi kätes. Keegi meist ei saa öelda, miks osa asju läheb nii, nagu läheb.
Päris keeruline on mõista elu. Kui meie näeme maailmast, elust ja iseendastki vaid kitsast riba, siis Jumal näeb eilset, tänast ja homset.
Mulle on elus nii mõnigi kogemus tundunud valusana ja olen küsinud, miks Jumal on lubanud sel sündida. Samas kui aeg on läinud edasi, olen mõistnud, et see oli just parim tee, kuigi tol hetkel tundus halvimana.
Jumal näeb kõike ja pöörab kõik asjad hea poole. Tema armastus inimese vastu on piirideta. See armastus tahab inimesele parimat ja nii kutsub Jumal kõiki inimesi enda juurde, et nad võiksid leida elule mõtte ja aluse.
Jumala toe ja abi kogemisel, Tema usaldamisel sünnib inimeses ka usk, mis teeb ta elu õnnelikuks. See on Jumala kingitus meile.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)