Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Jätkub annetuskampaania «Silmad särama!»

04.01.2012 | | Rubriik: Teated

 Enne jõule algas Tallinna Kaarli koguduse annetuskampaania «Silmad särama!», millega kogutakse raha kiriku idaseina remondiks, sh J. Köleri kutsuvat Kristust kujutava freskotehnikas altarimaali restaureerimiseks. Kampaania kestab 30. juunini.
2011 alustas Kaarli kogudus kirikusaali remonti. Valdavalt oma vahendite ja jõududega on renoveeritud põhja- ja lõunalöövi seinad ning värvitud orelirõdu lagi. Värsked värvitoonid annavad aimu sellest, milline näeb pühakoda välja remonttööde järgselt.
Köleri freskotehnikas altarimaal «Tulge minu juurde kõik» on Kaarli kiriku silmapaistvaim kunstiväärtus. Kui seni on kirikuhoonet remonditud omavahenditega, siis nüüd palutakse appi kõiki, kel soovi ja võimalust aidata ning anda oma panus, et sellel kunstiteosel kujutatud silmad taas särama läheksid. «Iga väikseimgi heategu paneb loomulikult ka heategija enda silmad särama,» ütleb koguduse abiõpetaja Jaak Aus.
Helistades numbril 900 7704, toetad Kaarli kiriku idaseina remonti 3 euroga. Helistada saab Elioni, EMT, Tele2 ja Elisa võrkudest. Annetusi saab teha ka EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse kontole 221040614950 Swedbankis.
Tallinna Kaarli koguduses on aktiivselt tegeletud kirikuhoone remondiga 1991. aastast alates. Ulatuslike ekspertiiside käigus on hoone läbi uuritud vundamendist tornitippudeni ja tehtud mitmeid projekteerimistöid. Välisfassaad on täielikult remonditud ja kiriku ümbrus ilusti kujundatud. Orel on väga heas korras ja pakub võimalusi nii kontsertideks kui salvestusteks.
Tänu kavandatavale maa-alusele juurdeehitusele lisandub 774 m² kasutatavat pinda. Uutes ruumides on lisaks riietehoiule ja tualettruumidele muud suurte ürituste korraldamiseks vajalikud abiruumid.
Kaarli kirikust kujuneb maailmatasemel ja tänapäeva vajadusi rahuldav 1000 istekohaga soe kirikuruum. Kaarli kirikusse kui vaimulikku kotta ja ainulaadsesse kontsertpaika on teretulnud kogu linnarahvas.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)