Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Järva-Jaani kogudus korraldas fotokonkursi

15.02.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Fotokonkursil võidu pälvinud töö. Autoriks on Maris Saul.           

Järva-Jaani koguduse pastoraadi suures saalis saab näha fotokonkursile «Jõuluvalgus» laekunud töid.

Näituse avamisel anti osalejatele üle auhinnad. Pildid jäävad vaatamiseks üles kevadeni. Näha saab neid teisipäeviti ja neljapäeviti kella 10–13 ja pühapäeviti 9–11; virtuaalruumis Facebookis on pildid koguduse leheküljel.
Koguduse sekretär Gerly Meister ütles, et tema on fotokonkursi idee autor. «See sündis sügisel, kuid lõpuni ma seda ei mõelnud. Mõte kerkis taas esile siis, kui noorte piibli- ja misjonikursusel räägiti kogudusetöö praktikast. See tähendab sisuliselt oma annete rakendamist ning seeläbi ka koguduseelu ergastamist,» täpsustab ta. Koos õpetaja Kat­rin-Helena Melderiga edasi mõeldes leiti, et mõttekas oleks fotokonkurss siduda jõuluajaga.
Jõuluvalgus on märksõna, mida inimesed näevad erineva nurga alt. Kristlase jaoks tähendab see ehk hoopis midagi muud kui mittekristlasele. Konkurss oli mõeldud kõigile ja tulemused olid väga erilised ning pilku köitvad. Pilte hindas ja kommenteeris žürii, kuhu kuulus ka kohalik professionaalne fotograaf Andrus Kopliste. Kes hindas rohkem tehnilist teostust, kes leidis lemmikpildid emotsioonide või selle põhjal, missugune pilt andis kõige paremini edasi jõuluevangeeliumi sõnumi.
Võitjaks tunnistati Maris Saul, II koha sai Tene Metsma ning III koha Ingrid Kütismaa. Eriauhinna pälvis noor lootustandev pildistaja Kerli Talkis väga hea tehnilise teostuse eest.
Kokku oli üle kümne osaleja. Kevadel on kogudusel plaanis üritust korrata, kuid siis loomulikult juba teisel teemal.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)