Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Jari Jolkkonen ordineeriti Kuopio piiskopiks

09.05.2012 | | Rubriik: Uudised


6. mail oli Kuopio toomkirikus pidulik jumalateenistus, kus Soome Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Kari Mäkinen ordineeris piiskopiks teoloogiadoktor Jari Jolkkose (fotol).

Soome peapiiskoppi assisteerisid peapiiskop Andres Põder, piiskopid Rootsi, Norra, Taani, Ungari, Ingeri ja Islandi luterlikest kirikutest ning anglikaani kirikust ja Lapua ning Oulu piiskopid Soomest. Jolkkonen asub 16 aastat Kuopio piiskopina töötanud Wille Riekkineni järglaseks.
Jari Jolkkonen on sündinud Ilomantsis 5. märtsil 1970. Piiskop on abielus ja viie lapse isa. Helsingi ülikooli lõpetas ta 1994. aastal ja teoloogiadoktori dissertatsiooni kaitses 2005. aastal. Töötanud on Jolkkonen nii koguduse- kui sõjaväepastorina, õppejõuna ja enne piiskopi ametisse asumist piiskoppide kogu peasekretärina. Ta on aidanud välja töötada nii jumalateenistuse kui kiriklike talituste juhendit ja analüüsinud uue abieluseaduse mõju kirikule. Samuti on ta analüüsinud pihisaladuse ja lastekaitse kokkusobitamist kiriklikus kontekstis ning diakoniametit Soome luterlikus kirikus.
Ametisse seadmise jutluses pööras Jolkkonen tähelepanu diakooniale ja ligimese aitamisele. Jolkkonen rõhutas jutluses, et «pühas Piiblis kuuluvad usk Jumalasse ja ligimesearmastus eraldamatult kokku. Kui ligimesearmastus ununeb, kirik kuivetub õigel teel olevate enesekeskseks klubiks. Kui usk jääb kõrvale, kirik kahaneb vaid abiorganisatsiooniks.
Kui lakkab kõne Isa loomistööst, Poja armust ja Püha Vaimu uuendustööst, siis asemele tuleb kergesti moraalijutlus või võõraste trendihoovuste aktsepteerimine. Seetõttu on oluline pidada usk Jumalasse ja armastus ligimese vastu üheskoos.»
Kaido Soom

Ilmunud:
See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)