Esileht » Arvamused » Arvamus »

Jaan Tammsalu: eestlasi ei saa usuleigeteks pidada

29.03.2013 | | Rubriik: Arvamus, Online artiklid

Kõikjal Eesti kirikutes peeti täna Suure Reede ehk Kristuse surmapäeva jumalateenistusi. Tallinlased käisid selle tähistamiseks ristiteel, mis viis läbi vanalinna kirikute.

Suur Reede  tähendab kristlastele päeva, mil Jeesus liikus Kolgata mäe poole. See oli tema kannatuse ning surma päev. Ristitee on selleks, et ühiselt mõtestada Suure Reede tõsist tähendust. Ristitee algas Tallinna Jaani kirikust, viis Kaarli Kirikusee, Toomkirikusse ja viimased peatused olid Rootsi-Mihkli kirikus, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Ristiteed hakati Eestis aastaid tagasi Tallinna luterikirikutest esimesena korraldama Kaarli kirikus, et selgitada lastele Suure Reede tähendust. Kuna osalejate arv hakkas järjest kasvama, siis otsustati, et ristitee võiks jõuda ka teistesse kirikutesse ja sellel teel võiksid olla koos nii suured kui väikesed.

Eesti Evangeelse Luterliku kiriku (EELK) Tallinna praostkonna praosti Jaan Tammsalu hinnangul ei ole lastel raske mõista Suure Reede tähendust. “Täiskasvanutena hakkame arutlema igasuguseid loogikaid. Ma olen näinud, et lastel on nii lihtne aru saada seda, et surm võib olla vaid uni, millest hommikul ärgatakse.”

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)