Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Jaan Nuga teenib nüüd Harju-Jaanis

15.10.2014 | | Rubriik: Esileht
Jaan Nuga IMG_8798

Kaks Jaani: Harju-Jaani kiriku ees seisab äsja kohaliku koguduse õpetajaks õnnistatud Jaan Nuga. Liina Raudvassar

Laupäeval, 11. oktoobril õnnistas peapiiskop Andres Põder Harju-Jaani Ristija Johannese koguduse õpetaja ametisse Jaan Nuga (40).

Armulauaga teenistus algas piduliku protsessiooniga, kus vaimulikkonna eesotsas sisenes kirikusse kaheksa aastat kogudust diakonina teeninud Lev Lekarkin. Peapiiskop Andres Põderit assisteerisid introduktsioonitalitusel Ida-Harju praost Jaanus Jalakas ja abipraost Margus Kirja, Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu; kaasa teenisid veel Salo sõpruskoguduse õpetaja Timo Hukka Soomest, õpetaja Aare Kimmel ja diakon Ahti Udam.
Organist oli Vaike Laatsarus, kelle juhendamisel laulis ka koguduse ansambel. Valentina Väli juhendamisel esitasid viiulistuudio õpilased Schuberti «Ave Maria».
Pärast jutlustamist (2Ms 20:1–6) palus äsja kogudusega laulatatud Jaan Nuga, et kogudus võtaks ta oma eestpalvesse, sest «ilma ei jaksa kuidagimoodi». Just eestpalve on koguduseelus kõige olulisem, nimetas Nuga.
See ei olnudki kerge samm, tunnistab õpetaja Nuga pärast jumalateenistust Eesti Kirikule antud intervjuus, pidades silmas Palamuse kogudusest lahkumist. Aga juba mõni aeg tundis 1998. aastal vaimulikuordinatsiooni saanud Jaan Nuga, et aeg edasiliikumiseks on küps.
Mitte et Palamuse kogudus, mille õpetajaks ta 1999 kinnitati, kuidagi ammendanud oleks või muul moel vaimulikku lahkuma oleks tõuganud. Vastupidi, Nuga kinnitab, et sealne kogudus oli tubli ja omane ning vaimulikuna tundis ta ennast kogukonda kuuluvana. «Aga pole hea, kui koguduse­elu hakkab seostuma ühe isikuga,» on Jaan Nuga kindel.
Sestap ei mõtelnud ta pikalt, kui suve keskel helistas vastava ettepanekuga Harju-Jaani hooldajaõpetajana praost Jaanus Jalakas, keda toetas koguduse diakon Lev Lekarkin. Jaan Nuga kandideeris ja osutus valituks Harju-Jaani Ristija Johannese koguduse õpetajaks.
Kuni kestavad renoveerimistööd kiriku kõrval paiknevas õpetaja Harri-Johannes Reinu projekteeritud pastoraadis, elab perekond Nuga ajutises korteris.
Jaan Nuga on lõpetanud Tartu ülikooli usuteaduskonna (1997) ja pastoraalseminari (1998). On sooritanud vaimuliku prooviaasta Tartu Pauluse koguduses ning pärast kaitseväe kaplanite orientatsioonikursust omandanud reservlipniku auastme (1996).
Ta on teeninud koguduseõpetajana Palamuse Püha Bartholomeuse kogudust (1999–2014), olnud külalisõpetajaks (1999–2000) Toronto Peetris, on hooldanud Torma ja Laiuse kogudust ja olnud Tartu praostkonna sekretär.
Õpetaja Nuga on silma paistnud ka mitmetes ühiskondlikes ametites. Nii oli ta Palamuse kooli usuõpetuse õpetaja, Palamuse Pritsumeeste asutajaliige ja Kaitseliidu Jõgeva maleva kaplan. Ta on abielus Ingridiga, peres on kolm last: pojad Aaro ja Olav ning tütar Loo.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)