Esileht » Uudis » Uudised »

Jaan Lattiku noortejutud alustasid uut elu

09.02.2010 | | Rubriik: Uudised

 Haridus- ja teadusministeeriumi rahalisel toel on ilmunud Jaan Lattiku noortejutud «Meie noored».
Kui minister Tõnis Lukas läinud aasta oktoobris Valgamaal Lüllemäe põhikoolis ajalootundi andis, osales ta ka Karula vallas toimunud üritustel, millega tähistati Jaan Lattiku 131. sünniaastapäeva.
Seal ütles Lukas, et Jaan Lattiku noortejutud on väärtuslik lugemismaterjal ka tänapäeval ja sellepärast otsustaski ministeerium toetada 60 000 krooniga «Meie noorte» uustrüki väljaandmist. «Need on ajalookillud meie esivanemate ja riigi noorpõlvest, mis pakuvad tänapäeva noortele lisa kooliõpikutest loetule,» oli ministri hinnang.
Kirjastuse Canopus juhi Tõnu Lemberi sõnul on tegu raamatu teise trükiga. Esimene ilmus 1952. aastal Stockholmis ja illustreerinud on teose Karl August Hindrey. Raamatu toimetas Tallinna ülikooli õppejõud Marju Kõivupuu.
Kirikuõpetaja, riigitegelane ja kirjanik Jaan Lattik (3.11.1878–27.06.1967) jutustab selles raamatus lugusid elust 19.-20. sajandi vahetuse Karula kihelkonnas. Lattiku juttude lapsed on hakkajad rüblikud, täiskasvanud teevad südamega tööd, aga oskavad ka laulust ja pillimängust rõõmu tunda ja vahel krutskilist juttu ajada. Need lood kõnelevad kehvast, kuid palavalt armastatud kodust, tollest kaugest ajast, kui väikesel Jaanil ja tema sõpradel veel püksa ei olnud, ning edimädsest armastusest…

Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)