Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Jaan J. Leppik lahkus luteri kirikust

16.01.2002 | | Rubriik: Uudised

1999. aastal ainsa vaimulikuna Riigikogu IX koosseisu valitud Jaan J. Leppik on nüüdseks luteri kirikust lahkunud ja arvatud EAÕK Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna koguduse liikmeks.
Eesti Kiriku lugejaile oma lahkumise motiive selgitades ütles Jaan Leppik, et juba mitu aastat põles ta sisevastuoludes: «Olin EELK liige ja vaimulik pealegi, samas ei saanud ma sisuliselt nõustuda EELK õpetusega eeskätt selles, mis puudutab pühimat armulauasakramenti. Tundsin ennast halvasti, näotegijana.»
Kui Jaan J. Leppik valiti 1999. aastal Riigikogusse, peatas konsistoorium tema vaimuliku ameti. «Ta võis küll teatud määral oma vaimuliku funktsioone täita, see ei olnud otseselt keelatud, kuid tal ei olnud kohta ja soovitus oli mitte tegutseda vaimulikus ametis,» kommenteeris Kaarli koguduses Leppikuga viis aastat koos teeninud piiskop Einar Soone.
Viimane konsistooriumi täiskogu kustutas Leppiku vaimulike nimekirjast pärast seda, kui ta oli esitanud Eesti Evangeelsest Luterlikust Kirikust lahkumise avalduse. «Sellega on ta meie kirikust lahkunud ning on kaotanud kõik õigused, mis tal enne olid,» ütles Soone.
Piiskop Soone sõnul ei tee kirik takistusi ega keela inimestel konfessiooni vahetada: «Loomulikult oleks hea, kui vaimulikud jääksid ja püsiksid oma ametis, aga kui inimene on juba noorelt ühte või teise konfessiooni sattunud, siis võib inimene elu jooksul oma korrektuure teha.»

24.06.1969 sündinud Jaan J. Leppik on toimetanud Eesti Raadios kultuurisaateid ning telesaateid «Kaheteistkümnes tund» ETVs ja «Jõululaps» TV 1-s. Abielus, poeg.
1991-1992 Kose koguduse diakon
1992-1993 Helme koguduse diakon
1993-1994 Peapiiskopi sekretär
1994-1999 Toompea Kaarli koguduse diakon
1999- Riigikogu liige
Alar Kilp

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)