Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Issand ootab meid ikka veel

03.08.2010 | | Rubriik: Teated

Nii kinnitavad kaks Tartu Jaani kirikus avatud näitust – ingellikud Reet Kalamehe maalid ja Dag Söderbergi grotesksed piibliteemalised fotod.
Möödunud nädalal rahvusvahelise piibliuurijate konverentsi ajal avatud Rootsi reklaamikujundaja Dag Söderbergi näitus «Ilmutatud piibel» üllatab vaatajat suuremõõtmeliste töödega, mis mõjuvad kui reklaamplakatid. Reklaami objektiks on piibel, sõnumi vahendajaks tänapäevased vahendid.
Tegu on illustratsioonidega 2007. aastal Rootsis välja antud piiblist, mis oma ammusele sisule on saanud moodsa väljenduse. Tänapäeva elu ja inimesi kujutavatele fotodele on lisatud sobiv piiblitekst. Näiteks kisendab pärani avatud suu: «Kui kaua, Issand, pean ma appi hüüdma, ilma et sa kuuleksid?» (Ha 1:2)
Raamatu Uue Testamendi osa ilmus ingliskeelsena 2008. aastal. Näitusel Tartus on fotosid nii Uue kui ka Vana Testamendi teemadel. Tutvustuseks on öeldud: «Piibel on kirjanduslik aare, mis ühel või teisel viisil puudutab igaühte meist. See on meie tänaste väärtushinnangute, reeglite ja seaduste alus.» Näitus jääb avatuks augusti lõpuni.
Vastukaaluks üsna süngele piibliteemalisele näitusele saab kirikukülastaja helge elamuse Reet Kalamehe kahel viimasel aastal maalitud inglimaalidest «Taevased teelised». Autor kirjutab näituse tutvustuseks: «Kas mäletate, millest unistasite oma lapsepõlves? Joonistada armastasin ma üle kõige. Ja üle aastate olen jõudnud tagasi oma lapsepõlveunistuste juurde. Inglite ja unenägude abiga.»
Kas need unenäod alati helesinised olid, kuid meie teelised elus on piltidel just seda värvi. Ingel maalil «Taevast sajab»  (2010) ütleb: «Taevast sajab valgust. Ja rahu. Ja andestust. Siruta vaid oma käed.» Täis rahu on ka Kalamehe maalid. Jääb vaid sirutada käed.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)