Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Issand on lähedal

14.12.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Saabuv advendipühapäev on pühendatud Jee­sus-last ootavale Maarjale, Issanda emale. Maar­ja oli kogenud Jumalat väga erilisel viisil. Väga vähe on inimesi, kellele ingel on toonud erakordse sõnumi Jumalalt. Issand oli Maarjat väga eriliselt juhtinud ja kindlasti naine ei teadnud, mida kõigest juhtunust arvata.
Enne lapse sündi tunneb iga ema ootusärevust ja samas kartust selle ees, kas kõik läheb korda. Maarja puhul olid need tunded ilmselt oluliselt tugevamad, sest ta oli kogenud palju müstilist. Teisalt oli Maarjal kartus selle ees, et selle maailma kurjus võib tahta kahjustada tema last. Lisaks kõigele oli tulemas rahvaloendus ja see tähendas pikka rännakut Petlemma. Kuid Maarja võis loota Jumalale ja tema abile, sest kandis ta ju Jumala Poega. Nii palju tundeid oli Maarjal!
Jõulusündmuses võime näha, et hirmud ja kartus olid asjata ja ka keerulistes olukordades hoolitses Jumal püha perekonna eest. Nii võib igaüks, kes Issandale loodab, kogeda tema abi ja juhtimist. Õige asja nimel tasub elus võtta ka riske ja loota Jumalale.
Algab jõuludeks valmistumise viimane ajajärk. Suure sõnumi vastuvõtmiseks tuleb inimesel oma sisemine hoiak ette valmistada. Päästja tuli siia maailma ja nüüd tahab ta tulla meie ellu ja meid juhtida. Kas oleme valmis tema vastuvõtmiseks?
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)