Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Instituudis harjutati kaks päeva viiulimängu

18.09.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Soomlanna Ida Elina õpetas Tallinnas noori viiuldajaid.

Usuteaduse instituudi auväärne maja oli rahvarohke juba paar päeva enne kooli algust. Nimelt harjutas siin viiuldajate ansambel Tuuleviiul Soome noore talendi Ida Elina käe all uusi lugusid.
Ida Elina on Soome laulja-helilooja ja kandlemängija. Ta on Soome esimene popp-jazz kandlemängija, kes on lõpetanud Sibeliuse akadeemia muusikamagistri kraadiga aastal 2012. Loob peamiselt vaimulikku muusikat ja on esinenud palju kirikutes.
Ta on 2011. aastal Helsingis peetud I rahvusvahelise kandlekonkursi võitja. Eestis esitas ta oma lugusid esmakordselt.
Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli ansambliga Tuuleviiul kohtus Ida Elina esmakordselt sel suvel Soomes Kuhmos Sommelo festivalil. Sümpaatia oli vastastikune ja jutuajamistele järgneski kutse tulla Tallinna.
Ida Elina õpetas Tallinnas noortele viiuldajatele selgeks kolm oma lugu. Ta jäi töötoa tulemustega väga rahule ja kiitis ansamblit südamest.
Kahepäevased õpingud lõppesid õnnestunud kontserdiga Tallinna metodisti kirikus.
Viiuldajate ansambel Tuuleviiul tegutseb neljandat aastat, selles mängib üle 30 lapse vanuses 5–19 aastat. Õpetaja on Kristi Alas.
Mängitakse nii klassikalist kui pärimusmuusikat. Esinetud on XI noorte laulu- ja tantsupeol, Vanalinna päevadel, Viru folgil, Kihnu viiulifestivalil jm. Selle aasta tähtsaimad esinemised olid Sommelo festivalil Soomes ja Viljandi folgil.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)