Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Inimene – kiriku teenimise objekt

12.03.2003 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Tuhkapäeval, 5. märtsil rõõmustas ajalehe Eesti Kirik toimetus taas oma sõpru meediakonverentsiga, kutsudes kaasa mõtlema inimese ja teda puudutava üle. Neljandat korda toimuva meediakonverentsi teema oli «Riik – kirik – kodanik».
Konverentsi on peetud igal aastal Tartus eri paigas, seekordne aga omandas sümboolse tähenduse mitmes mõttes. Ühelt poolt ajaliselt, sest üritus toimus tuhkapäeval, ajal, mil kirikuaastas algab suur paastuaeg, iseendasse vaatamise aeg; teiselt poolt ruumiliselt – huvilisi oodati hiljuti renoveeritud Eesti Üliõpilaste Seltsi majja. Nii selts kui ka maja omavad iseseisva Eesti riigi ajaloos olulist kohta.
Neid kahte nüanssi täiendasid aga jõuliselt äsja lõppenud Riigikogu valimised, mis ühtegi eestimaalast ükskõikseks ei jätnud. Ootame ju valitsuselt uut ja tegusat, elu edendavat koostööd. Äsjane riiklik suursündmus haakus hästi valitud teemaga.
Mitme kandi pealt
Nagu pealkiri ütleb, olid üritusel kõneks riigi, kiriku ja kodaniku vahelised suhted. Keskpunktis oli sealjuures inimene, kelle jaoks ongi olemas nii riik kui ka kirik. Ilma inimeseta ei ole kummalgi mõtet, kuigi paraku kiputakse seda vahel unustama.
Esinema olid kutsutud Juuru koguduse õpetaja Marko Tiitus, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse tegevdirektori kt Ilvi Jõe-Cannon, Tartu ülikooli politoloogiaõppejõud Rein Toomla, kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik, vanglate peakaplan Igor Miller ja siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au. Varasematel konverentsidel käinutele oli nii mõnigi esineja tuttav ja teada ettekande sisukuse poolest. Nagu varasematelgi aastatel, juhtis tänavugi konverentsi kirjastusassessor Tiit Salumäe.
Salapära avastamas
Põnevust jätkus ka ürituse vaheajal, kui EÜSlane Ranno Roos kutsus ringkäigule mööda ajaloolist hoonet. Enamusele konverentsil osalejaile oli tegu esmakordse tutvusega, sest igapäevaselt majja võõraid ei oodata.
Konverentsi korraldamist toetas Eesti Kirikute Nõukogu ja üritus oli pühendatud Eesti Kiriku taasilmumise 13. aastapäevale. Selle aasta meediakonverents juhtis tähelepanu ka lehe ajaloo teisele olulisele daatumile: jõulude aegu möödub 80 aastat esimese Eesti Kiriku ilmumisest.
Konverentsi ettekannetest lähemalt järgmises lehenumbris.
Rita Pokk

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)