Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Ingeri kirikut likvideerimine ei ähvarda

18.11.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Ingeri kiriku likvideerimisoht on taandunud, kinnitas kontakti põhjal Venemaa justiitsministeeriumi ametnikega Ingeri kiriku piiskop Aarre Kuukauppi.
Ingeri kiriku ja selle teoloogilise instituudi sattumine kuu aega tagasi Venemaa justiitsministeeriumi kodulehel avaldatud likvideerimisohus usuühingute nimekirja oli Kuukauppi sõnul osaliselt põhjustatud olukorra ekslikust hindamisest justiitsministeeriumi poolt.
Ministeeriumist järelepärimisel selgus, et arusaamatus tulenes segadusest Ingeri kiriku Koltuši teoloogilise instituudi registreerimisandmetega, mistõttu satuti justiitsministeeriumi huviorbiiti. Ametnikel polnud ka täit selgust, et Koltuši koolituskeskus kuulub Ingeri kirikule.
Ingeri kirik on palganud registreerimisandmetega seotut selgitama jurist Andrei Loginovitši. Aarre Kuukauppi sõnul on probleemid olnud tehnilist laadi ja segaduse esilekerkimisele järgnenud dramaatika on taandunud. Ka pole Ingeri kirik viimasel ajal sattunud ühegi ametnikepoolse jätkuva surveavalduse objektiks, tuletab meelde piiskop.
Peaminister Vladimir Putin reguleeris presidendiks olles seaduse, mille põhjal võib välismaise rahastusega mittetulundusühinguid riigiametnike otsuse põhjal likvideerida, juhul kui võimulolijate meelest on need poliitiliselt ebausaldatavad. Oht justiitsministeeriumi poolt likvideeritud saada ähvardab enamalt jaolt protestantlikke organisatsioone või ühendusi, nimekirjas esines ka Moskva patriarhaadi alluvusse mittekuuluvaid ortodoksseid organisatsioone. Samas polnud nimekirjas saksa juurtega evangeelset luterlikku kirikut ELCRAS.
Allikas: Soome kiriku infokeskus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)