Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Talvi Salmus

04.06.2014 | | Rubriik: Teated

talvi salmusIn memoriam
 Talvi Salmus  
(1950–2014)

«Aga minu õnn on, et ma olen Jumalale ligi!» (Ps 73:28)
Eesti Lastemisjon  teatab kurbusega ühe oma asutajaliikme ja kauaaegse andeka lastetöötegija Talvi Salmuse lahkumisest taevakoju.
Talvi sündis 1950. a Tallinnas. Juba väiksena meeldis talle väga laulda ja tantsida. Elukutse valikuga jätkas ta oma talentide arendamist õppides kultuurharidust ja koorijuhtimist. Talvi abiellus 1973 ja 1976 sündis perre tütar Brita.
Tabasalus, kus Talvi elas, oli ta väga aktiivne, korraldades üritusi klubis ja lasteaias, juhendades lauluringe, ansambleid, tantsugruppi ja koori. Aastaid oli ta Tabasalu lasteaia muusikaala juhataja ja kunstnik. Üritustele kuulutusi tehes tuli esile ka tema kunstianne.
1987 lasi Talvi ennast ja oma tütart ristida Tallinna Toomkirikus.
Rannamõisa koguduse õpetaja Karl Reinaru nägi Talvi talente ja soovis, et temast saaks vaimulik juht. Tema soovitusel pääses Talvi Ryttylässe Kansanlähetysopisto piiblikooli. Õpitud teadmisi ja oma andeid kasutas ta innukalt, kogudes enda ümber lapsi, noori, täiskasvanuid ja eakaid ning neid vaimulikult õpetades. Kui 1995 registreeriti konfessioonidevaheline lasteorganisatsioon Eesti Lastemisjon, hakkas Talvi selles innukalt kaasa aitama kuulutades lastele evangeeliumi ja õpetades piiblitõdesid. Illustreerimiseks kasutas ta oma kunstiannet ja valmistas palju kauneid  materjale, mida lastetundides kasutada. Nii tunti teda ka mujal Eestis. Ta aitas kaasa paljude oikumeeniliste lasteürituste korraldamisel ja tundis rõõmu koostööst erinevate kirikute vahel. Oma kauneid materjale jagas ta rõõmuga teiste töötegijatega. Samal ajal jätkas ta ühiskondlikult aktiivset elu Tabasalus juhatades noortekeskuse tööd ja osaledes mittetulundusühingu Uks Ellu töös.
Talvi oli väga innukas ja aktiivne evangeeliumikuulutaja. Ta oli julge ja otsekohene ega kartnud inimesi. Ta kartis vaid Jumalat. Temas olid ühendatud muusik-kunstnik-õpetaja-inspiraator-organisaator. Ühesõnaga, ta oli multikunstnik. Ta kasutas kõiki ande, mis Jumal temale oli andnud, sajaprotsendiliselt ning enamgi veel. Ta oli küünal, mis põles täisleegiga.
Talvi ärasaatmine toimub 7. juunil Rannamõisa kirikus kell 13.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)