Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Neil Taylor

17.08.2011 | | Rubriik: Teated

 In memoriam
Neil Taylor
25.03.1948–03.08.2011

Kui aastaid tagasi potsatas meie koguduse postkasti teatud ajavahemiku takka kirju preester Neil Taylorilt sooviga suhtlema hakata, meenutas see järjekindlus esialgu teateid sisuga, et olete N riigi loteriil miljoneid võitnud.
Nüüd tagantjärele võib öelda, et nii see oligi. Neil, kes oli juba mõni hea aasta jõudnud teenida Inglismaal kogudusi, mille liikmed pidasid enamjaolt kas head vanaduspõlve või sõitsid pärast hingamispäeva Londonisse tööle panka, kohtusse või parlamenti, oli suutnud vaimustuda väikesest Eestist. Oma töö ja pühendumusega andis ta sooja ja inimliku sisu koostööle, mis ühendab EELKd anglikaani kiriku Rochesteri piiskopkonnaga.
Neil Taylor ordineeriti preestriks pärast Lincolni seminari lõpetamist 1976. aastal, ta teenis esialgu Ida-Inglismaal ja alates 1988. aastast Kenti maakonna kirikutes vikaarina ning Maidstone’is ja Ramsgatesis hingehoidja ja kaplanina. Just hingehoid ja nõustamistöö, suhtlemine kaasteelisega näost näkku olid Neil Taylori tugevamad ja nüansirikkamad küljed.
Neilist sai estofiil, ta oli kursis siinse kultuurielu ja poliitikaga. Ta tõi lähemale üleilmse kiriku, kõneldes anglikaani kiriku seisukohtade kujunemisest eri küsimustes, olgu selleks kas Falklandi konflikt või sõda Afganistanis. Ta tõi maailma koju kätte.
Neil Taylor jäi kogudusetööst eemale kolm aastat tagasi, jätkates hingehoidjana ja valides elamiseks maja, mis talle meenutas Eesti arhailist ehituskunsti.
Neil suri vähki, mis tal alles hiljaaegu avastati. Aga ta oli valmis minema. Oma ühes viimases sissekandes Facebookis ütleb ta, et meie, eestlased, oleme õnnelikud inimesed, sest meil on sügavat taipu mõistmaks, mida tähendab kodu.
Sügavas tänutundes
Tartu Maarja koguduse nimel
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)